Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

Az LG Flex 2 az első modellnél íveltebb dizájnt, több lóerőt, a konkurenseknél gyorsabb feltöltést és látványos öngyógyító hátlapot kapott. Tényleg érdekes, videón is mutatjuk.

Az LG eddigi legerősebb telefonjaként is hivatkozhatnánk a Las Vegasban zajló CES 2015 fogyasztói elektronikai kiállításon bemutatott G Flex 2-re, hiszen a mobilba a legújabb, 2.0 GHz-es, 4+4 processzormagos Snapdragon 810 chip került. Mégis talán ez a telefon legkevésbé érdekes tulajdonsága.

LG

Sokkal különlegesebb például, hogy az LG azon gyártók közé került, melyek elsőként belátták, hogy nincs értelme a képernyőméret ész nélküli növelésének, így az (általunk is tesztelt) LG G Flex 6 colos képernyője helyett az utódmodellbe már egy sokkal használhatóbb 5,5 colos kijelző került. A modul felbontása viszont nőtt (1280x720 pixel helyett 1920x1080 pixelt kapunk), így nem csak használhatóbb, de szebb is lett a kép(ernyő).

A kijelzővel kapcsolatos további újítás, hogy az elődmodellnél is hajlítottabb lett, miközben a legtöbb okostelefonban megtalálható Gorilla Glass 3-nál egy, az LG szerint 20 százalékkal strapabíróbb, saját fejlesztésű üveg védi.

Érdemes azonban megfordítani a telefont, ugyanis a hátlapja is strapabíróbb lett, látványosan. Arról már a tavalyi G Flex tesztjében is írtunk, hogy a készülék hátlapja képes magáról eltüntetni a karcolásokat, annak a modellnek erre nagyjából 2-3 percre volt szüksége. Nos, ezt a technológiát alaposan továbbfejlesztette a dél-koreai vállalat: szobahőmérsékleten percek helyett másodpercekben mérhető az öngyógyítás folyamata. Íme.

A mobil tulajdonságainak listáján szerepel még az Android oprendszer 5.0 verziója, 2 GB RAM (egy idei androidos csúcskategóriás modellbe pedig már illett volna 3 gigát tenni), 16/32 GB-os (bővíthető) belső tárhely, 13 megapixeles kamera, a tavalyi G3-ban debütált lézerfényes autófókusz, 4G/LTE mobilnet, Bluetooth 4.1 képesség, valamint egy 3000 mAh-es akkumulátor. Ez utóbbi kapcsán a vállalat azt is állítja, hogy míg egy átlagos okostelefont 55 perc alatt lehet 50 százalékos töltöttségig eljuttatni, addig a G Flex 2 esetében a szintidő 38 perc.

Az LG közlése szerint a G Flex 2 már január végén piacra kerül, elsőként Dél-Koreában, ezt követően teszik elérhetővé a többi régióban. A telefon áráról egyelőre nincs hivatalos információ, de a megjelenéskor nagyjából 160 ezer forintos szolgáltatófüggetlen árcímkére számíthatunk.

Ha nem szeretne lemaradni a CES 2015 legfontosabb újdonságairól, lájkolja a hvg.hu Tech rovatának Facebook-oldalát, ahol mindenről beszámolunk. Ha most rögtön belekezdene a hírek olvasásába, itt találja őket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!