A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Via ducit omnis Roma, azaz minden út Rómába vezet. A régi mondásnak most a legmodernebb számítógépes geográfia és grafika segítségével jártak utána. Nem a mondás tudományos bizonyításáról van szó, inkább egy kis digitális térképészeti játékról – de annak érdekes.
A Moovel Labs nevű csapat három dizájnere komolyan elgondolkodott azon, hogy tényleg minden út Rómába vezet-e. Az eredmény: Európában ha nem is mindről, de a legtöbbről el lehet jutni Itália, illetve most már Olaszország fővárosába.
A Wired szerint a német csapat tagjai először 486 713 mezőre osztották Európa térképét, minden mezőre egy potenciális római út indulási területeként tekintettek. Az ilyen módon felosztott térképre ezután ráengedték a GraphHopper útvonal-meghatározót és az Open Street Maps térképszolgáltatást, ezek segítségével számoltatták ki az adott pont és Róma közti leggyorsabb utat. Így született meg az alábbi térkép.
Azt is megvizsgálták, hogy melyik út mennyire népszerű (forgalmas), ezt érzékelteti a térképen a vonalvastagság.
A dizájnerek ezután rákerestek, hogy milyen Rómához hasonló nevű (Roma, Rome) települések vannak az Egyesült Államokban, és azokra is megcsinálták az itt nagyítható térképet.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
Témák és vélemények a világlapokból.