Elhunyt Carlos Andres Perez volt venezuelai elnök

Szívroham következtében 88 éves korában elhunyt Carlos Andres Perez volt venezuelai elnök, aki ellen hivatali ideje alatt két elvetélt puccskísérletet hajtottak végre.

  • MTI MTI
Elhunyt Carlos Andres Perez volt venezuelai elnök

A politikus 1974 és 1979, majd 1989 és 1993 között volt a dél-amerikai ország elnöke. Az első ciklusban országa hatalmas bevételekre tett szert olajeladásokból. A második hivatali idejét korrupciós botrányok, államcsínyek és véres tömegoszlatások jellemezték. Ő volt az első latin-amerikai államfő, aki korrupciós vádak miatt kényszerült távozásra. Az utóbbi években Carlos Andres Perez Miamiban élt, miközben a venezuelai hatóságok követelték Washingtontól a kiadatását az 1989-es tüntetések véres leverése miatt. Perez ádáz bírálója volt a jelenlegi államfő, Hugo Chávez baloldali politikájának. Ők politikai ellenlábasok voltak azóta, hogy Chávez - akkor még fiatal alezredesként - részt vett az egyik Perez elleni 1992-es puccskísérletben. Chávezt két évi börtönre ítélték, de népi hőssé vált a szegény venezuelaiak szemében, akiknek elegük volt Perez korrupt elnökségéből.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.