Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Csaknem felére esett vissza tavaly 2011-hez képest a szegénység és a politikai elnyomás miatt Dél-Koreába szökő észak-koreaiak száma, elsősorban az északi oldalon megszigorított határellenőrzés miatt.
A szöuli országegyesítési minisztérium szerdán közölt adatai szerint 2012-ben összesen 1508 észak-koreai menekült érkezett Dél-Koreába, az előző évi 2706-tal szemben. A menekültek száma ugyanakkor decemberben volt a legmagasabb, 215.
Az erőteljes éves visszaesést a déli illetékesek annak tulajdonítják, hogy a phenjani kommunista rezsim előző vezetőjének, Kim Dzsong Ilnek a halála után az északi hatóságok jelentősen megszigorították a határok ellenőrzését.
Egy szöuli kormányzati tisztségviselő szerint a közeli jövőben nem várható az észak-koreai disszidensek számának ugrásszerű emelkedése, "mivel jelenleg kevesen várakoznak Kínában vagy más országokban arra, hogy Dél-Koreába jöhessenek".
Az országegyesítési minisztérium nyilvántartásai szerint Dél-Koreában most körülbelül 24 ezer 600 észak-koreai disszidens él.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.