Végre majdnem négy év után először tudunk egy kis jó hírt közölni!! Megkaptam Noah felügyeleti jogát és elköltözhetünk Tahitire, ahol egy jó iskolába tud majd járni és végre sportolni, moziba/színházba járni, parkba menni... Sajnos még haza nem mehetünk, de az lesz a következő lépés, én hiszek és bízom benne!" – írta a Facebookon Nyíri-Kovács Patrícia.
Apja, Nyíri Iván is bejelentette, szintén a Facebookon, hogy véget ért az éhségsztrájkja. "Hála Franciaország egészséges és korrekt belátásának a polinéziai bíróság azonnali hatállyal Nyíri-Kovács Patríciához rendelte, teljes anyai felügyeletre kisfiát, Lee Noaht. Engedélyezte továbbá a bíróság az anya és kisfia Tahitire költözését, ahol a gyerek megfelelő katolikus iskolába járhat, az anya pedig egy angol nyelviskola tanára és társvezetőjeként talán most már tud annyi pénzt keresni, hogy önállóan, itthoni segítség nélkül megéljen" - írta a férfi, aki óriási lépésnek tartja a történteket.
Véget ért az éhségsztrájk! Köszönet a Magyar Kormánynak, köszönet az EU-petíció több mint 11 ezer aláírójának és az aláí...
Posted by Dr. Nyíri Iván on Monday, 22 June 2015
"A bíróság továbbra is az erőszaktevő férj kezében hagyta a jogot, hogy anya és fia akárcsak szabadságra is hazájukba, Magyarországra jöhessen. Mivel az éhségsztrájk úgy tűnik, eredményt ért el, lehetőség nyílt arra, hogy a 21 napos éhezés okozta súly- és erővesztést orvosok segítéségével visszaállítsuk" - fogalmazott Patrícia apja.
A magyar anya korábban hozzáment egy koreai származású, francia állampolgárságú férfihoz, Japánba költöztek, ott született meg a kisfiuk, aki francia–magyar állampolgár lett. A nő szerint megromlott a házasságuk, férje zsarolta és verte.

A 2011-es fukusimai földrengés után a család a férj javaslatára a Franciaországhoz tartozó Bora Bora szigetére utazott, hogy rendezzék a kapcsolatukat, de az erőszak folytatódott. A nő egy francia válóperes ügyvédhez fordult, a férfi a Francia Polinéziához tartozó szigeten indította el a válópert. Elvette felesége és kisfia útlevelét, így nem tudták elhagyni a szigetet, ráadásul a nő beleegyezése nélkül bejelentette őket egy helyi címre. A férfi tagadja, hogy bántotta volna a feleségét.
A bíróság jóváhagyta, hogy a válóper lezárásáig a nő ne vihesse ki a gyereket az országból. A szigeten zajló bontópert ráadásul felfüggesztették, mert az anya ragaszkodott hozzá, hogy a válóper Magyarországon legyen. A pár évek óta külön él.
A nő családja itthon elindította az eljárást, hogy a válást magyar bíróság tárgyalhassa. 2014 márciusában azonban a Fővárosi Bíróság jogerősen elutasította a beadványukat, a döntést a múlt héten a Kúria is helyben hagyta.