Lázár János IKEA-nak nézi az Iparművészeti Múzeumot, fellázadtak a dolgozók
„Műtárgy ≠ használati tárgy” és „Mi nem a bérünkért dolgozunk, hanem annak ellenére” feliratú pólókban fogadták az intézményben minisztert, aki azért jött, mert onnan rendezné be a Karmelitát.
hvg.hu
Az Iparművészeti Múzeum dolgozói néma tüntetésnek szánták a beszédes ruhadarabokat, de a pólók annyira beszédesek voltak, hogy még a minisztert is szóra bírták – írja a Facebookon a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) a múzeum dolgozóinak akciójáról.
Azért vették fel a feliratos pólókat, hogy így fogadják az Iparművészetibe egyfajta ingyenes bútorboltként látogató Lázár János miniszterelnökséget vezető minisztert. A szakszervezet azt írja a látogatásról, hogy annak
legfőbb oka az volt, hogy Lázár személyesen választhassa ki azokat a műtárgy bútorokat, amelyekkel az általa felügyelt Várkapitányság a Karmelita reprezentatív helyiségeinek berendezését kívánja kiegészíteni.
Hozzáteszik: a miniszter ugyan közölte, hogy nem használati tárgyként viszi a műtárgyakat, csupán dekoráció céljából, „de a közgyűjteményekben őrzött műtárgyak elsősorban mégsem erre szolgálnak” – írja a szakszervezet, amelynek dolgozói azért szervezték a demonstrációt, hogy „felhívják a figyelmét a múzeumi dolgozók – különösen a szakalkalmazottak – helyzetére, az anyagi és erkölcsi megbecsülés hiányára, valamint a múzeumokban őrzött műtárgyak védelmére”.
Az akció a vártnál is eredményesebb volt: „Bár eredeti terveink között ez nem szerepelt, a miniszter úr – némi bizonytalankodást követően – végül vállalkozott rá, hogy rövid látogatása végén személyesen is meghallgassa a jelenlévő múzeumi kollégákat, és megfogalmazott panaszaik jogos voltát maga is kénytelen volt elismerni. A folytatást mi is kíváncsian várjuk” – írják.
KKDSZ akció és Lázár János miniszter Az Iparművészeti Múzeumban dolgozó kollégáink tovább vitték a “Mi nem a bérünkért dolgozunk, hanem annak ellenére” akciót és ezzel a felirattal és piktogramokkal…
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.