A fehérorosz nagymama, aki már a szovjet időkben is tüntetett
A Szovjetunióban kezdte a tüntetéseket, és már a Komszomol-gyűlésekről is elszökött a fehérorosz ellenzék nagymamája, aki a tiltakozás jelképévé tette a régi belarusz zászlót.
A Szovjetunióban kezdte a tüntetéseket, és már a Komszomol-gyűlésekről is elszökött a fehérorosz ellenzék nagymamája, aki a tiltakozás jelképévé tette a régi belarusz zászlót.
Fehéroroszország, Örményország és Kirgizisztán – sorra zuhannak válságba Oroszország legközelebbi szövetségesei, és Moszkva képtelen rendet tenni a térségben. A volt szovjet tagköztársaságokat megrémítette, ahogyan Oroszország magához csatolta az Ukrajnához tartozó Krímet.
Még az olyan demokráciák is ürügynek tekintették a koronavírus-járványt a jogállam elleni fellépésre, mint Izrael vagy az Egyesült Államok. Magyarországon és Lengyelországban pedig a saját hatalmuk megerősítésére aknázták ki a ragályt az állam vezetői - írja a tekintélyes külpolitikai szaklap, a Foreign Policy.
2012 óta van magánkézben a Játékszín, sokáig nyereségesen működött. Konfliktusok eddig is voltak, most azonban szétválnak a színházat vezető tulajdonosok útjai.
Új külföldi tulajdonos szállhat be a súlyos helyzetben lévő Dunaferrbe, amely a magyar államtól kér védelmet az üzleti kalandorokkal szemben. Közben elbocsátásokra készül.
Keserű kanyarokkal teli út vezette a Monty Python alapítóját a humor nagyszínpadára. Eric Idle egy nyirkos észak-angliai kisvárosból indulva kultúrtörténelmet írt a Brian életével, a Gyalog galoppal és megannyi más darabbal. Python-sztorikkal, hírességekkel és öniróniával zsúfolt életrajzát részletekben közöljük.
Az USA történetében több alelnök örökölte meg az elnöki posztot, mint ahányat megválasztottak rá. Még kevesebben tudták kinevelni a közvetlen utódjukat, ahogyan a demokrata Joe Biden szeretné Kamala Harrisszel.
Túlzottan egyszerű a nyájimmunitást számító modell, jóval kevesebb ember megfertőződése is elegendő ahhoz, hogy a járvány veszítsen erejéből – vetették fel stockholmi és nottinghami matematikusok.
A hálapénz megmérgezi az orvos-beteg kapcsolatot, de az orvosok viszonyát is egymáshoz - állítja a Magyar Orvosok Szakszervezetének elnöke, aki évekig dolgozott egy walesi magánkórházban is, így megvan a véleménye az állami és a magánegészségügy szétválasztásáról is. Portréinterjú Szabad Zoltánnal.
Sokadik beszélgetőkönyvét jelenteti meg Bérczes László. Ez alkalommal sem kell csalódnunk.
Drága magán- és állami ingatlanok akadályozzák, hogy Szentendre hosszabb szakaszon nyissa meg a Duna-partot a korzózók és a sportolók előtt.
Skapér Katalin ismert, Magyarországon aktív, a kormányzathoz közel álló üzleti körhöz kapcsolódik.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem tervezett átalakítása a kultúrharc része, írja szerzőnk. Másfelől illeszkedik az egyébként központosításban utazó NER azon gyakorlatába is, hogy mindent ki kell játszani a haveroknak – kinek-kinek "érdeklődése" szerint. Mindemellett az SZFE-ügy sok szempontból egyedülálló történet. Vélemény.
A kormány egyelőre csak a hozzá közel állókat találta meg azzal a 13 milliárd forinttal, amelyből a szétvert környezetvédelmi intézményrendszer egyik feladatát, az illegális hulladékkupacok felszámolását finanszírozza.
A szerző szerint Putyin, Erdogan és Trump számára a nacionalizmus nem hitkérdés, hanem eszköz a hatalom megtartására, de közben szükségük van egymásra. Ennek érdekében együttműködnek, olyannyira, hogy létrejött közöttük a nacionalista Internacionálé.
Megállapodás nélküli Brexitre is felkészül az EU, gyanús sztorit tiltott le a Facebook az amerikai elnökválasztási kampányban, tízezreket mentettek meg a koronavírus miatti korlátozások. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója
A 100 legjobb gimnázium című kiadvány sokféle kategória szerint rangsorolja a legjobb gimnáziumokat. Most az összesített toplista első 10 helyezettjét (pontosabban egy holtverseny miatt 11-et) láthatják, és az egyre népszerűbb alapítványi iskolák top 10-es rangsorát is közöljük itt a hvg360-on. Sorvezető a 2021-es középiskolai felvételik előtt.
Hogyan irányította Vidnyánszky Attila a Magyar Teátrumi Társaságot, hogy és hol születtek a döntések, milyen mozgástere volt a Színházművészeti Bizottságnak? – erről beszélünk Vasvári Csaba színésszel, az előbbi szervezet volt alelnökével, az utóbbi testület korábbi elnökével.
A Világélelmezési Program a világ éhezőin segítő munkájáért kapta a kitüntetést, de egyedül nem fogja tudni megvédeni a világjárványtól különösen sújtott szegény országokat, ehhez szerinte globális közös fellépésre van szükség.
Manapság egyre több iskolában fogadják el, hogy elektronikus eszközökön, tableteken, laptopokon írják meg a házi feladatot a gyerekek, azonban egyre több kutatás erősíti meg azt, hogy az írás mikéntje hatással lehet a tanulási és emlékezési képességekre.