A pedofilok agyába próbálnak belelátni a tudósok, részeredményeik már vannak
A morális iránytű hibája lehet az egyik gyanús dolog. A tudomány további szempontokat ad a volt perui magyar nagykövet, Kaleta Gábor botrányának értékeléséhez is.
A morális iránytű hibája lehet az egyik gyanús dolog. A tudomány további szempontokat ad a volt perui magyar nagykövet, Kaleta Gábor botrányának értékeléséhez is.
Szimpla píárakciót kanyarítottak Orbán Viktorék abból a felismerésből, hogy a társadalom sokkal súlyosabban ítéli meg a gyermekek bántalmazását, mint ahogy az a kormány tetteiből és az álláspontját tükröző büntetőjogszabályokból következik.
Emberkereskedelem, gyermekprostitúció, családon belüli erőszak - ezek láthatóbbak és kutathatóbbak, mint ami az internet sötét bugyraiban zajlik. Ennek ellenére elégtelen a gyermekek védelme ezektől, ha pedig maguk jelzik, hogy bántalmazták őket, a felnőttek sokszor nem hisznek nekik.
Az elmúlt esztendőkben egymást érték a pedofil botrányok, s ebből - egy Dél-Amerikából hazamenekített diplomata, Kaleta Gábor kapcsán - kijutott nekünk, magyaroknak is. A szexuális bűnelkövetőket amerikai és európai börtönökben is tanulmányozó pszichológus, Fiáth Titanilla, próbálja megválaszolni azt a kérdést, hogy ismerhetők fel a pedofilok, s mit is kezdhet velük a társadalom és a büntetésvégrehajtás.
A kérdés megválaszolásához nem elég a fertőzöttek emlékezetére hagyatkozni, jobb megoldás a szervezetükben lakozó vírus elemzése.
A lap ötéves fennállását ünnepli. Az elmúlt fél évtized nem volt döccenők nélküli, de a Siópart túlélt és virul.
Szóba sem kerülhetne ma már, hogy az Anyáim története című dokumentumfilm meleg párja Magyarországon örökbefogadással családdá váljon. Nekik még sikerült.
Ha van mellékhatás, akkor az legtöbbször maximum 6 héten belül felbukkan - üzenik német kutatók azoknak, akik szerint az oltások hosszú távú ártalmai ilyen csekély időn belül nem jelentkeznek.
Nem tudnak az orosz gyárak elég oltóanyagot előállítani, így az ország kénytelen vásárolni a technológiát átvevő külföldi partnerektől. A New York Times szerint az oroszoknál csak nyögvenyelősen halad az oltás – idáig csupán a lakosság 4,4 %-ának sikerült beadni a szert, míg az EU 10, az USA pedig 26 %-nál tart.
A Macesz Bistróból közben vezetőt és nevet váltott, mostantól Felix Gastronomy hívják.