Elég csak beszélni, a mesterséges intelligencia megmondja, kit fenyeget az Alzheimer-kór
A rettegett időskori elbutulás előre jelezhető mesterséges intelligenciával. Egyszerű módszert találtak ehhez az amerikai IBM kutatói, Elif Eyigoz és kollégái.
A rettegett időskori elbutulás előre jelezhető mesterséges intelligenciával. Egyszerű módszert találtak ehhez az amerikai IBM kutatói, Elif Eyigoz és kollégái.
Ígéretesen hangzik, de sok kétséget is felvet az a legújabb kutatás, amely az időskori elbutulás gyógyításával kecsegtet.
Elfelejtik a neveket, elveszítenek dolgokat, eltévednek. A demenciától szenvedő személyeket azonban nem szabad rendszeresen a hiányosságaikra figyelmeztetni, ez ugyanis sem rajtuk, sem a hozzátartozóikon nem segít. Korántsem mindegy tehát, hogyan közeledünk az elbutuló emberekhez – hangsúlyozzák a szakértők.
Dénes Ádám és csapata jelentős nemzetközi visszhangot keltő kutatásai hozzájárulhatnak ahhoz, hogy javítani lehessen a gyógyíthatatlan idegrendszeri betegségben szenvedők életminőségén.
A vámháborúknak csakis veszteseik vannak, a külkereskedelmi hiány nem valami rossz dolgot jelent, csak a hiány szó ijesztő, a legnagyobb hülyeségeket pedig azok a politikusok követték el, akik nem gondolták át, hogy a tetteiknek következményeik vannak. Ezt sorolja a Közgazdaságtan tökfejeknek című könyv, amelyet már a magyar nemzetgazdasági miniszter is megkapott, és amelyet az amerikai elnök is haszonnal forgathatna.
Az anyai ágról cseh származású Donald Trump Jr.-nak évekbe tellett megbocsátania apjának, amiért bulvársztorit csinált szülei válásából, később azonban beadta a derekát, és csatlakozott a családi céghez, amelyet ma már öccsével ő vezet. Apjából időközben amerikai elnök lett, amihez a kisebb Don elsősorban a közösségi médiában folytatott szélmalomharccal járult hozzá, de akár kétes hátterű oroszokkal is tárgyalt a politikai haszon reményében. Ma már sokan úgy emlegetik, mint a lehetséges következő elnököt, noha formálisan most sem tagja a kormányzatnak – igaz, néha már egészen úgy viselkedik, mintha az lenne.
Nevettünk a történeten, amikor Caligula a lovát nevezte ki konzulnak. Most úgy néz ki, minden elemző tévedett. Mi Donald Trump mesterterve, ami miatt válságba döntené a világot?
A latin-amerikai irodalmi boom utolsó nagy alakjaként emlegetik Mario Vargas Llosa perui írót, aki élete nagy részét Európában élte le, a halál azonban szülőföldjén érte.
Az egyik legtekintélyesebb német közgazdász, Hans-Werner Sinn megdöbbent Trumptól, de ahogy elnézi, így vannak ezzel a tőkepiaci szereplők is, erre utal a tőzsdei jegyzések mélyrepülése, valamint az dollárárfolyam alakulása is.
A német lap a Nemzetközi Büntetőbíróságból való magyar kilépést kommentálja.