Financial Times: A Mol ügyvezetője szerint a Nyugat képmutató – "átcsomagolva" vásárol orosz energiahordozókat
Bacsa György, a Mol ügyvezető igazgatója védelmébe vette, hogy Magyarország továbbra is vásárol Oroszországtól olajat és földgázt. A grúziai választások eredményével foglalkozik a Bloomberg, a Die Welt és a FAZ. A Washington Postban közölt cikkében Max Boot megkongatja a vészharangot, szerinte az Irán ellen intézett izraeli támadás után háború fenyeget a Közel-Keleten. A Guardian vezércikke Kamala Harris mellett kampányol. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Der Standard
Csütörtökön választották meg az osztrák parlament alsóházának új elnökét, és a szabadságpárti Walter Rosenkranz gondoskodott róla, hogy ebben a minőségében azonnal a szalagcímekbe kerüljön, miután első külföldi vendégeként, három nap múlva Orbán Viktort fogadja. Feltételezések szerint az esemény félórás lesz, és nem nyilvános.
A vendég utána a szélsőjobboldali Szabadságpárt (FPÖ) vezérével, Herbert Kickllel ül le, írja a lap. Arról nincs szó, hogy a néppárti Karl Nehammer kancellárral is találkozna. Feltételezhető, hogy a házelnök eljárása feldühítette a többi pártot, mert azok legalább az elején több mérsékletet vártak volna tőle.
A magyar kormányfő az igencsak jobboldali svájci Weltwoche rendezvényén vesz részt, Gerhard Schröder volt német kancellár társaságában. A pódiumvita vezetője a főszerkesztő lesz, aki júliusban Orbán kíséretében Vlagyimir Putyinnál járt. Mind a hárman Kreml-barátnak számítanak. Egyébiránt a bécsi rendezvény címe az: Béke Európában.
Cikkünk a Weltwoche tavalyi hasonló rendezvényéről: