Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Miért vagyunk ezen a Földön? Mi az értelme a létezés egészének? Hogyan tudunk teljes életet élni? Amikor ezeket a minden korban izgalmas kérdéseket nézzük, lényeges, hogy az emberen „kívül” vagy „belül” keressük a támpontokat.
Hol van emberi kapcsolataink helye a saját boldogságunk elérésének folyamatában? Mit mond a pozitív pszichológia ezek fontosságáról? Hogyan hat minderre a modern ember életmódja? A HVG Extra Pszichológia Magazin új podcast-műsora, a Hogy vagy? a fenti kérdésekre keresi a választ szakértők közreműködésével.
Tényleg betegséghez vezet, ha magányosak vagyunk? Hogyan gyógyíthatnak minket emberi kapcsolataink? Miként befolyásolja mentális egészségünket, ha szeretve vagyunk, és miként, ha falakat húzunk magunk köré? A HVG Extra Pszichológia Magazin új podcast-műsora, a Hogy vagy? a fenti kérdésekre keresi a választ szakértők közreműködésével.
Az év végére erőforrásaink kimerülhetnek, fejlődésre való nyitottságunk mégis segíthet a nehéz időkben. Idén karácsonykor kiadónk pszichológiai újdonságai szerteágazó témákat tárgyalnak, a közös pont az önmagunkért való tenni akarás és a nyitottság.
Vannak dolgok, amiken egyedül aligha tudunk változtatni, pedig hosszabb-rövidebb távon mindannyiunkat érintenek. Ilyen például a társadalmi egyenlőtlenségek kérdése, amely kit-kit aszerint érint, hogy privilegizált vagy alárendelt csoport tagja-e.
Valójában szinte képtelenség egymáshoz hasonlítani a különböző szexpartnereket, hiszen minden helyzet és személy másmilyen. De vajon hogyan működünk mi magunk a különböző partnerekkel, különböző szituációkban?
Az emberek 20 százaléka tartozik a szuperérzékenyek közé, aminek köszönhetően bizonyos képességeik valóban átlagon felüliek, ám ingergazdag környezetünk komoly próbatétel elé is állítja őket és a munkaadóikat is.
Az, hogy jól vagyunk, az utóbbi években szinte egyáltalán nem hangzik el. Pedig jóllétünk nem a körülményektől függ – az alábbi történetek ezt mutatják.
Hogy miképp lát minket a partnerünk, vagy miképpen látjuk mi őt, csak kismértékben függ attól, milyenek is vagyunk mi ketten. Sokkal inkább befolyásolja az, hogy milyen a kötődési stílusunk.
Sokszor azért létesítünk kompromisszumkapcsolatokat, mert rettegünk az egyedülléttől. Ha azonban meg tudnánk szeretni ezt az állapotot, vagyis önmagunk megismerése által önmagunkat, többé nem a félelem hajszolna a választásainkba. És akkor egyedül nyugodtabbá, békésebbé, józanabbá válnánk, mint a következő párkapcsolatban.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.