Csúnyán összeveszett egy sofőrjével, videóra vették.
hvg.hu
Tizenegyezer alkalmazottjának küldte el az Uber alapítója bocsánatkérő levelét kedden - írja a Washington Post. Travis Kalanick az üzenettel egy a Bloomberg által megjelentetett, fedélzeti kamerával felvett videóra reagál, amelyen az látható, amint csúnyán összeveszik egy Uber-sofőrrel.
Fawzi Kamel, a sofőr az Uber szerinte túl alacsony viteldíai miatt nyit vitát, amit Kalanick piaci kényszerrel és a versenytársak nyomásával magyaráz. Ezután mérgesedik el a vita, majd Kalanick dérrel-dúrral kiszáll az autóból.
A videó elég nagy felháborodást keltett az interneten, újabb bojkottfelhívásokat eredményezve.
Kalanick üzenetében, amelyet az Uber weboldalán is közzétett, azt írja, rendkívül szégyelli magát, és tudja, hogy nincs mentség a viselkedésére. Azt is hozzáteszi, "ez a videó megmutatja, milyen vagyok, és arra figyelmeztet, hogy alapvetően meg kell változnom és fel kell nőnöm. Most először ismerem el, hogy segítségre van szükségem a vezetéshez, és hajlandó is vagyok segítséget kérni."
A meghunyászkodást valószínűleg nemcsak ez a felvétel váltotta ki, az Ubernek nem alakult jól a PR-ja az utóbbi hónapokban. Ezen nem segített az sem, hogy Kalanick Donald Trump gazdasági tanácsadója lett - erről a pozícióról rövid idő után le is mondott. A legnagyobb botrányt az váltotta ki, amikor a muszlimok kitiltása miatt sztrájkot hirdettek a New York-i taxisok, mire az Uber akciós árat hirdetett a JFK repülőtérre.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.