Többmilliárdnyi EU-pénz kevés volt: a Kétfarkú építene buszmegállót az ürömi körforgalomhoz

Fókuszban azok a szegény utasok, akik egyelőre kánikulában, esőben és zimankóban is teljesen védtelenül várnak a buszra.

  • hvg.hu hvg.hu
Többmilliárdnyi EU-pénz kevés volt: a Kétfarkú építene buszmegállót az ürömi körforgalomhoz

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt elhatározta, hogy két fedett buszmegállót épít az ürömi körforgalomhoz. Ez ugyanis kimaradt a több milliárd forintos EU-s projektből, így a buszra várakozóknak egyelőre mindenféle időjárás elleni védelem nélkül kell várniuk a buszra, melynek megállói egy töltés tetején találhatók.

MKKP

"Építünk kettő buszmegállót padokkal az ürömi vasútállomáshoz, mert az illetékesek elfeljtették, de sebaj, pont ezért vagyunk mi" – áll a Kétfarkú új közösségi finanszírozású projektjének kiírásában. Ebből kiderül, hogy szigorúan az anyagköltségre gyűjtenek pénzt, a munkát ingyen végzik majd el.

Az 5 méter hosszú és 1,5 méter széles, ponyvával borított megállókhoz 469 900 forintra van szükség, és a padokat a Kétfarkú ingyen adja. "Az ÁFA-t persze visszaadjuk majd magunknak, miután megnyertük a választást" – áll a kiírásban.

Cikkünk írásáig a szükséges összeg 2,34 százaléka jött össze – a támogatás összegyűjtésére még 10 nap van.

Egyébként nem csak az ürömi körforgalomnál, hanem a - szintén a tavalyi Óbuda-ürömi közútfejlesztéshez kapcsolódóan megújult - Aranyvölgy úti buszmegálló főváros felé vezető állámásáról is kispórolták az időjárás elleni védekezésre szolgáló tetőt.

MKKP

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.