Jöhetnek az olcsó 5G-s mobilok: itt a Qualcomm új processzora, a Snapdragon 480
A Qualcomm szerint az új processzoruk, a Snapdragon 480-as jelentős mértékben járul majd hozzá ahhoz, hogy elterjedjenek az 5G-képes telefonok.
A Qualcomm szerint az új processzoruk, a Snapdragon 480-as jelentős mértékben járul majd hozzá ahhoz, hogy elterjedjenek az 5G-képes telefonok.
Ha a mobilokban dolgozó áramkörökről van szó, szinte mindenkinek a Qualcomm jut az eszébe. Hosszú ideig valóban ez a vállalat volt a legnagyobb chipgyártó ezen a területen, azonban az év harmadik negyedében váratlanul megelőzte nagy riválisa.
A brit hírközlési hatóság összesítése szerint mintegy 170 ezer óra kiesést okoztak az 5G-szolgáltatásban a konteóhívők.
A Samsung szeretné felvenni a versenyt a Redmi és a RealMe olcsó 5G-s telefonjaival, ezért egy saját, belépő szintű 5G-képes készülékkel rukkolhat elő 2021-ben.
Ezzel párhuzamosan megkezdődik a 3G-s hálózatok kivezetése. A felszabaduló frekvenciákat az 5G-s kommunikáció hasznosíthatja.
A Wi-Fi legújabb generációja olyan áttörést ígér a helyi hálózatokban, mint az 5G a mobilkommunikációban: gyorsabb, rugalmasabb és hatékonyabb internetezést, megszakítás nélkül. Ez különösen időszerű, hiszen egyre több ember egyre több készülékről terheli a beltéri hálózatokat – és ki akarna lemondani a 4K-s videók streameléséről, miközben a szomszéd szobában online játszanak, a konyhában pedig akadozik a videóhívás?
Az 5G mélyreható változásokat hoz a gazdaság és a társadalom minden területén, így kulcsfontosságú szerepet játszik majd a vállalkozások sikeressé tételében is – hangsúlyozza a Vodafone, amely most arra szerződött le a Delta Csoporttal, hogy az új generációs mobilhálózatokra minél több hasznos szolgáltatás épüljön.
Elsősorban a legújabb Galaxy kamerarendszerére, illetve az elnevezésére fókuszál az a rövid kis videó, amelyik nemrégiben kerül ki a Twitterre.
A Magyar Telekom, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és az Ericsson Magyarország kutatás-fejlesztési együttműködésbe kezdett az ötödik generációs mobiltechnológia terén. A Telekom a frekvenciát adja, az Ericsson a hálózatot építette fel a BME "I" épületében. Az 5G rendszerek felhasználási lehetőségeit kutatják a mezőgazdaságban és az okos gyártás területén.
Nem várt néven, de a várt erővel mutatta be új processzorát a Qualcomm. A Snapdragon 888 kerülhet 2021 több fontos androidos csúcstelefonjába.
Bár a koronavírus-járvány jó időre visszavetette az okostelefonok iránti érdeklődést, az IDC elemzőcég legújabb jelentése szerint a negyedik negyedévben visszaállhat a korábbi piaci érdeklődés – jelentős részben az 5G iránti igénynek köszönhetően.
A brit kormány akár napi 100 ezer fontos, vagyis nagyjából 300 millió forintos bírsággal is sújthatja azokat a telekommunikációs cégeket, amelyek Huawei-eszközöket használnak a hálózatukban. A szigorítás egy új törvénytervezet része.
Villámsebességgel terjednek az 5G-technológia alkalmazási területei a világon, a technológiát a távorvoslás mellett a bányászat, a kikötői logisztika vagy a nyomdatechnika területén is bevetették már – hangzott el a Huawei Budapestről és Sencsenből sugárzott online sajtótájékoztatóján. Az eseményen Rab Árpád jövőkutató, a Budapesti Corvinus Egyetem docense azt mondta, az ötödik generációs mobilhálózati technológia nemcsak lehetőség, gazdasági szükségszerűség is, az életszínvonalunk fejlesztésének alapvető infrastruktúrája.
Egy győri egyetemista Magyarországon először továbbított nagyfelbontású röntgenfelvételt 5G-hálózaton keresztül. Az ehhez mobilszolgáltatást nyújtó Vodafone szerint az egészségügyi innováció új távlatokat nyit a távdiagnosztikai eljárások terén: bárhol is van maga a röntgengép, a lelet gyorsan továbbítható távol ülő orvosoknak.
A Magyar Tudományos Akadémia egy szakértői bizottságot hozott létre, hogy a tudomány eszközeivel vizsgálja, van-e alapja az 5G miatti félelmeknek. A rövid válasz az, hogy nincs.
Amit az Apple 2020-ban mobil fronton tud, az kivétel nélkül bekerült ebbe a készülékbe. De az iPhone 12 Pro Max messze nem való mindenkinek, adott esetben több fronton is kiverheti a biztosítékot – jövünk a részletekkel és egy gyors budapesti 5G-teszttel.
A generációugrás mostanra megtörtént a világ összes régiójában, több tucat ország száznál is több szolgáltatójánál elérhető az 5G szolgáltatás. Bár a legtöbb szó a technológia ipari felhasználásáról esik, az egyéni és üzleti mobilelőfizetők számára is új lehetőségek sorát hozza el az új hálózat – hangsúlyozza az Ericsson. A vállalat szerint az 5G lehetővé teheti, hogy tényleg valós időben beszélgessünk vagy akár zenéljünk tőlünk több száz kilométerre lévő emberekkel, és benne van a potenciál, hogy magának a mobiltelefonnak a koncepcióját is megváltoztassa.
A hazai szolgáltatók közül elsőként a tavaszi spektrumértékesítési eljáráson megszerzett 2100 MHz-es frekvenciasávon is elindítja 5G szolgáltatását a Magyar Telekom. A cég úgy számol, 2020 végére a jelenlegi 13 százalékosról 30 százalékosra bővíti 5G hálózatának lakosságra vetített lefedettségét a fővárosban.
Gőzerővel folyik az iPhone 12-család tagjainak gyártása, hogy az Apple ki tudja szolgálni a vásárlóit. A kínai állami hírügynökség, a Hszinhua megmutatta, miként folyik a termelés a Foxconn sencseni gyárában.
Minden eddiginél tovább bírja egy feltöltéssel: a Moto G9 Power elnevezésű, amúgy középkategóriás telefonba a gyártó eddigi legnagyobb akkumulátora kerül.