Adóscsalással is vádolják a George Floyd nyakán térdelő rendőrt
Több mint 11 millió forintot nem jelentettek be, a vád szerint ennyivel tartoznak Minnesota államnak.
Több mint 11 millió forintot nem jelentettek be, a vád szerint ennyivel tartoznak Minnesota államnak.
Sorozatunkban Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét mutattuk be, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. A hatodik, befejező része a vég kezdete: Picciolini szembesül családja összeomlásával, a szélsőséges ideológiák tarthatatlanságával, és szembe kell néznie addigi életével.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk ötödik részében Picciolini már túl van néhány zűrös középiskolai éven, államközi neonáci kapcsolatokat "épít" és megismerkedik a fegyveres erőszak világával is.
Az amerikai elnök kabinetfőnöke szerint egyelőre nincs konkrét időpont, hogy mikor tiltanák be a TikTokot, de szerinte nem hónapokban érdemes számolni.
Miközben az amerikai elnök nem áll jól a közvélemény-kutatások szerint.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk negyedik részében – kis ugrás a korábbiakhoz képest – a főszereplő, Picciolini már mélyre ásta magát a szárba szökkenő amerikai bőrfejűek mozgalmának világába. Verekedések, rasszista támadások: 1988 legforróbb hónapjai, „a gyűlölet nyara”.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk harmadik részében, ahogy a főhős, mi is megismerkedhetünk a skinhead szubkultúrával, a fehér felsőbbrendűséget hirdető angol és észak-amerikai bőrfejűek világával – és azzal, mit talált ebben a közegben vonzónak Picciolini.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk második része azt mutatja be, ahogyan a szerző első alkalommal találkozik a neonáci mozgalommal, pontosabban annak egy szereplőjével.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk első részében a szerző bevezetőjét és az erőszak felé megtett első, tulajdonképpen véletlenszerű lépését ismerjük meg.
A társadalom állandóan változik, nem statikus, a szoborállítás és a szobordöntés pedig mindig szimbolikus aktus – tulajdonképpen egylényegűek. Mi több: egy politikai szobor lényegéhez tartozik, hogy magában hordja ledöntésének lehetőségét is. Vélemény.
George Floyd halála békés tüntetések és erőszakos zavargások viharát indította el az Egyesült Államokban. Az egész világ láthatta a videót, és szembesült ismét azzal, hogy az afroamerikaiak kimaradnak a nagy amerikai sztoriból, azaz a fejlődés narratívájából, amely szerint idővel minden egyre jobb lesz.
Az emberek viszont többet dolgoznak kevesebb pénzért.
Nyílt levelet tett közzé az Apple weboldalán a rasszizmusról a vállalatot vezető Tim Cook.
A hagyományos autós értékeket villantja fel az újdonság.
Az Egyesült Államok új szabályozással érheti el, hogy a Huawei ne jusson processzorokhoz. A kínai vállalat szerint az USA döntése nem csak önkényes, hanem ártalmas is.