A Shell egyelőre nem veszi meg a BP-t
Igaz, a következő hat hónapban ajánlatot sem tehet rá.
A két vállalat sokáig nagyjából azonos méretű volt, de az utóbbi években a Shell alaposan lehagyta riválisát.
Az elektromos kamionokat ígérő Nikola alapítója, Trevor Milton olyan meggyőzően túlozta el még semmit sem gyártó startupja eredményeit, hogy a Tesla potenciális riválisaként már a General Motors és a British Petrol is komoly üzletekbe kezdett vele. Cégét a Covid alatt tőzsdére vitte, ahol néhány hét alatt többre értékelték, mint a patinás Fordot. A lufi azonban hamar kipukkadt. Milton szerint viszont a Tesla és a GM csatájának áldozata lett, miközben ő csak jót akart. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
2030-ig 25 százalékkal csökkentették volna a volument, inkább új beruházásokba fognak Irakban és Kuvaitban, hogy „visszanyerjék a befektetők bizalmát”.
A Mol felsővezetői közül négyen is felkerültek a top 10-es listára.
Csaknem kétszázmilliárd dolláros nyereséget hozott össze a nyugati világ öt legnagyobb cége 2022-ben, és az idei év sem ígérkezik rossznak. Mire költik a hatalmas profitokat?
A magas olajárak az egekbe emelték a British Petroleum második negyedéves profitját, amelyből az olajóriás csinos osztalékot fizet, és visszavásárolja részvényeinek egy részét. A brit polgárok, akik rekordrezsit fizetnek, helyeselnének egy kis extraprofit adót.
Nincs elég sofőr, aki kifuvarozza a kutakhoz az üzemanyagot Nagy-Britanniában. A 90 ezresre becsült sofőrhiány miatt az élelmiszerellátás után a benzinellátás is akadozik, az Esso és a BP is több kútját volt kénytelen bezárni, és vészforgatókönyveket léptetnek életbe.
A tőkeberuházásokat is negyedével csökkenti az olajvállalat.
Az elmúlt évtizedekben sajnos nem sok figyelmet szenteltek ennek az éppen eladó bajor sportkocsinak, ami nem mellesleg igen komoly végsebességre képes.
A külföldön dollármilliárdokat befektető, javarészt Londonban élő Mihail Fridmant választotta meg az év üzletemberének a Forbes magazin oroszországi kiadása.
A kapitalizmusnak nem a legszebb vonása, hogy az igazgatói, menedzseri fizetések a csúcson vannak akkor is, ha az adott cégek részvényárfolyamai zuhannak.
Hihetetlen, hogy az elmúlt bő évtizedben milyen értékké vált a technológia, ezt a folyamatot két nagyon egyszerű ábrával illusztrálták.