Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A két vállalat sokáig nagyjából azonos méretű volt, de az utóbbi években a Shell alaposan lehagyta riválisát.
A Shell előzetes tárgyalásokat folytat a rivális BP olajtársaság megvásárlásáról – idézi a Reuters a The Wall Street Journal értesülését.
Eszerint a két cég képviselői között folyamatban vannak az egyeztetések, és a BP alaposan megfontolja a közeledést. Ettől függetlenül korántsem biztos még, hogy megállapodás születik majd.
A Bloomberg már májusban arról tudósított, hogy a Shell vizsgálja a BP lehetséges megszerzését, de egy esetleges ajánlattal a részvényárfolyamok és olajárak csökkenésére vár. A Reuters akkor ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a BP és a Shell sokáig nagyjából azonos méretű vállalat volt, ám az elmúlt néhány évben a Shell a BP méretének csaknem kétszeresére növekedett. A Shell a BP felvásárlásával az Exxonnal és a Chevronnal kerülne egy ligába, de ehhez feltehetően a versenyhatóságoknak is lenne szavuk.
Wael Sawan Shell-vezér mindenesetre a múlt hónapban még arról beszélt, hogy előbb a saját házuk táján kell rendet tenni, és sok dolguk van még, mielőtt nagyobb akvizíciókat hajtanának végre.
A szerdai hírek nyomán a BP részvényei mintegy 7 százalékkal emelkedtek. A CNBC forrásai viszont úgy látják: nem valószínű, hogy a Shell az egész BP-t megvenné, lehetséges, hogy a társaság egyes részei több céghez kerülnének.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.