Egy évvel elhalaszthatja a Boeing a 777X repülőgépek leszállítását
A járvány akkora károkat okoz a légitársaságoknak, hogy nem akarnak új repülőket venni, erre hivatkozva jelenthet be hamarosan halasztást a Boeing.
A járvány akkora károkat okoz a légitársaságoknak, hogy nem akarnak új repülőket venni, erre hivatkozva jelenthet be hamarosan halasztást a Boeing.
Az ausztrál Qantas légitársaság nyugdíjazza utolsó Boeing 747 típusú repülőjét.
Az F-15EX típusú vadászgépeket a Boeing szállítja le a Pentagonnak. A harci repülő a hangsebesség több mint háromszorosával repül.
A Boeing dolgaira rálátó informátorok szerint a repülőgépgyártó vállalat már csak a meglévő rendeléseket teljesíti a 747-es típusra, melynek 2022-ben végleg leállíthatják a gyártását.
A járvány végigsöpört a szektoron, de a Boeingnek eleve voltak gondjai.
Apple, Qualcomm, Cisco – csak pár név, amely felkerülhet a Kína által megbízhatatlannak ítélt vállalatok nevét tartalmazó listára. Nem véletlen az időzítés, mint ahogy az sem, hogy olyan cégekről van szó, amelyek több szálon is kötődnek az ázsiai nagyhatalomhoz.
Halálos baleset történt a texasi Austin-Bergstrom Nemzetközi Repülőtéren helyi idő szerint csütörtökön este.
Támogatást kér az európai repülőgépgyártó óriás.
Az idei első negyedévben 356 repülőgép megrendelését mondták vissza, új megrendelés pedig mindössze 49 kereskedelmi repülőgépre érkezett.
A koronavírus-járvány hatására az amerikai vállalat minden gyártási tevékenységét kénytelen felfüggeszteni, európai konkurenciája pedig Észak-Németországban és Alabamában szünetelteti a gyártást.
A cég arra hivatkozva kéri a gigatámogatást, hogy a Boeing és beszállítói hálózata 2,5 millió munkahelyet és 17 ezer vállalatot tart el.
Az amerikai hadsereg egy új repülőtípussal pótolná egyik forgalomból kivont gépét. A vonatkozó pályázatra a Boeing is beadott egy látványos tervet.
A szoftveres hibák után újabb probléma hátráltatja a Boeing 737 MAX-ok visszatérését.
Nagyobb lesz az Airbus büntetővámja az eddig tervezettnél. Csakhogy ezzel rosszul járhatnak az amerikai légitársaságok is, amelyeknek a Boeing krízise idején több Airbusra lenne szükségük.
Az amerikai gyártó mélyrepüléséből az Airbus profitál.
A január végén felfedezett szoftverhiba után újabb problémára bukkantak a szakértők a Boeing 737 MAX gépeinél. A gyártó két ilyen utasszállítójának útja is katasztrófával végződött.
A gyártó új típusából két gép is lezuhant.
A hétfői tragédia részletei még mindig nem ismertek. Nem hivatalos információk szerint az esetet az amerikai hadsereg is vizsgálja.
Az afgán állami légitársaság tagadja, hogy az ő utasszállítójuk szenvedett balesetet.
Szerdán hivatalosan is elismerte a Boeing, hogy nem tudják tartani a 737 MAX-okra vonatkozó januári határidőt. Most újabb céldátumot adtak meg.