A kormánypárti hetilap meglepődött azon, hogy olvasói kiálltak a CEU mellett
Bár a CEU helyett Soros-egyetemet tettek fel a kérdésükben.
Bár a CEU helyett Soros-egyetemet tettek fel a kérdésükben.
A Demokrata és a Magyar Krónika főszerkesztője egy róluk szóló véleménycikk után perelték be az Azonnalit.
Pedig a történet csak annyi, hogy a Momentum könyveket „hagyott el” Budapesten az olvasás világnapja alkalmából. Aldous Huxley Szép új világját, Anne Frank naplóját, Orwell 1984-ét, a Rokonokat vagy épp Spiró Tavaszi Tárlatát.
“A konzervatív értékrend felvállalása még ma is kockázattal jár” – nyilatkozta a Demokrata nevű lapnak a népszerű zenész, Ákos. A hvg.hu természetesen szolidaritását fejezi ki minden megalázott és megszomorított, ellenszélben alkotó jobboldali művésznek. Együttérzésünket az alábbi fabulával nyilvánítjuk ki.
Ebben a küzdelemben nem a kulturális termék a szervező elv, hanem a politikai állásfoglalás.
A Demokrata főszerkesztőjének publikálási jogait néhány napra vonta meg a közösségi oldal. Bencsik szerint a szólásszabadság durva korlátozásáról van szó.
Teli szájjal dicsérte a kormánytól nem messze álló Demokrata azt a Janan Mirwaist, akit a kormánypártok és a kormánypárti sajtó kvázi leterroristáz.
Számos tévhit kering az Egyesült Államok gazdag lakóiról, különösen azok körében, akiknek nincs hétjegyű összeg a bankszámlájukon.
Világösszeesküvés, európai háború, háttérhatalom – nem más gondolkodik így, és jut el a 3-as metró fakockájától a tudjukkikig, mint Földi László egykori hírszerző, Tarlós István főpolgármester nemzetbiztonsági tanácsadója. Az Isten legyen hozzánk irgalmas.
Helyreállt a rend: megint Gyurcsány a legnépszerűtlenebb a Demokratában publikált közvélemény-kutatásban.
A Demokrata című hetilap főszerkesztője szerint a Népszabadság munkatársai csak azt kapták, amit korábban ők tettek Bencsikékkel. Rogán Antal helikopterezésével szerinte semmi baj, a közmédiának pedig a kormányt kell szolgálnia. A főszerkesztő szerint objektív sajtó nincs, a tévénézőket pedig értéktelen és értékes rétegekre osztja, utóbbiakhoz sorolja a közmédia közönségét.
Piszkos politikai fegyver a migránsügy Bencsik András szerint, ám ezt nem a Fidesz használja hatékonyan, hanem a liberális baloldal, amelynek tagja a Fidesz európai pártcsaládjának legbefolyásosabb vezetője, Angela Merkel is. A Civil Összefogás pécsi fórumán jártunk.
Egy Facebook-posztban Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője azt írta, Galló Istvánné apja a rettegett egykori ÁVO-vezér, Péter Gábor volt. Ez nem igaz, Bencsik végül elnézést kért.
„Ma nem lehetne békemenetet szervezni, mert a menetelők vagy áthúznának a Jobbikhoz, vagy otthon maradnának” – ezt írja a Demokrata főszerkesztője, a békemenetek egyik szervezője a hetilap szerdán megjelent számának vezércikkében. Bencsik András szerint nem a stratégiával van baj, hanem a lélekkel. Úgy látja, hogy Orbán Viktort még szeretik, de már őt sem úgy, mint régen.
A veszprémi eredményekre reagáló írásában a jobboldali hetilap főszerkesztője lehangoló közállapotokról számolt be, és az M1-nek is odaszúrt egyet. Bencsik András szerint jól jön a jobboldalnak a pofon, mert most lesz rá módja, hogy helyrehozza hibáit.
Elhódította az amerikai Republikánus Párt a többséget a szövetségi felsőházban, miután hétnél több, eddig demokrata kézen lévő szenátusi mandátumot megszerzett a keddi "félidős" választásokon.
Nem sikerült megoldani a patthelyzetet, a republikánus többségű képviselőház újabb javaslatait dobta vissza a demokrata többségű szenátus. Továbbra is marad tehát a kormányzati intézmények korlátozott működése.
A nyugat-marylandieknek elegük van az "annapolisi liberális többségből". Különválnának Maryland államtól. A városok és vidék közötti különbségek egyre inkább politikai formát öltenek.
Sötétzöld lesz a békemenet logója, bár a Facebookon meghirdetett szavazáson még egy világosabb szín nyert. Bencsik András szerint a Solidarność-utánérzésű logó csak „nagyon hasonlít” a lengyel szakszervezet jelképére, egyébként „saját szellemi termék”.