Süddeutsche: A színfalak mögött megmaradt a barátság a CSU és a Fidesz között
A Tisza Párthoz egyelőre óvatosan közelítenek, pedig az a bajor kereszténydemokratákhoz hasonlóan az Európai Néppárt tagja.
A Tisza Párthoz egyelőre óvatosan közelítenek, pedig az a bajor kereszténydemokratákhoz hasonlóan az Európai Néppárt tagja.
A bukott fideszes politikus interjút adott a Telexnek, amiben nem old fel semmilyen ellentmondást, a legfontosabb kérdéseket kikerüli, de azt megtudjuk, hogy igazságtalanul bántak vele, és áldozatként tekint magára.
Amit a kormány a választókerületek arányosítása érdekében tett reformként hirdet, az valójában brutális aránytalansághoz vezet – elsősorban az ellenzéki Budapest kárára.
Magyar Péter volt barátnője arról nem akar beszélni, hogy ő szivárogtatja-e ki a hangfelvételeket, arról azonban már igen, hogy elgondolkodott egy másik párt megalapításán is.
Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.
Masszív, 11 százalékos előnyt mért a Medián a Tiszának a Fidesszel szemben, de a Miniszterelnökséget vezető miniszter nem igazán hisz ebben, ők különben is választásokat akarnak nyerni, nem közvélemény-kutatásokat. Gulyás Gergely azt mondta, hogy 40 százalékos béremelkedést várnak 2027-ig, és kijelentette, hogy december 30. után már nem nyúlnak hozzá a választási törvényhez. A miniszter a HVG kérdésére nem adott konkrét választ arra, hogy milyen lépéseket tesz a kormány a kárpátaljai magyarok védelmében az oroszok bombázása után. Többször is utalt viszont arra, hogy Orbán Viktor a pénteki rádióinterjújában bejelenti, ki lesz a jegybank új elnöke.
Tíz százalékponttal nőtt öt hónap alatt a kormányváltást akaró magyarok aránya, ami egyértelműen a Tisza Párt felé tereli a lehetséges szavazókat. Egy Magyar Péter vezette lista jelenleg jó eséllyel abszolút többséget szerezne egy előrehozott választáson.
A budapesti egyéni országgyűlési választókerületek számának 18-ról 16-ra csökkentése több mint a választás előtti szokásos fideszes hatalmi manipuláció. A Tolna megyeiek szavazata másfélszer annyit fog érni, mint a budapestieké. A választókerületek számának csökkentésénél már csak a választókerületek határainak tervezett meghúzása felháborítóbb. Kifejezetten trollkodásnak tűnik, írja véleménycikkében Budapest főpolgármestere.
A Fidesz-alapító, aki brüsszeli botránya miatt lépett ki a pártból, nemrég Schmidt Mária hívására tért vissza a közéletbe.
Az új városvezetés növelné a vállalkozások által fizetett építményadót, a Fidesz-frakció egyből elkezdett jó tanácsokat osztogatni.
A Jobbik, az LMP és a Párbeszéd közben teljesen lenullázták magukat.
Ha éjszaka nem lehetne lemenni az aluljárókba, akkor a Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint nem kellene „ugróiskolázni sem a kétes eredetű folyadékok között”.
Párkapcsolati tanácsok következnek a Fidesz parlamenti frakciójától: „Az igazi férfinak nemcsak határozottnak, hanem gyengédnek is kell lennie.”
Az országgyűlési választások – amíg esetleg át nem írják a törvényeket – jórészt az egyéni választókörzetekben dőlnek el. A Tisza Párt már toborozza is jelöltjeit 2026-ra, de nem lesz könnyű dolga. A megfelelő indulók kiválasztása hosszú és fáradságos folyamat, a Fidesz és a régi ellenzék pedig ahol tud, megpróbál majd keresztbe tenni nekik. Volt és jelenlegi kampánytanácsadókkal, kampányfőnökkel beszélgettünk, hogy feltérképezzük a buktatókat, és bemutassuk a folyamatot.
Teljesen átszabja Budapest választókerületi térképét a Fidesz. Van körzet, amely eddig Budán volt, most Pestre került. Megszűnik az egyetlen olyan választókerület, amelyik egyben lefedett egy teljes kerületet – most négyfelé szabdalták. Pest megyében is teljes a káosz, de itt, úgy tűnik, a Fidesz jár rosszul a körzethatár-bűvészkedéssel.
Gyurcsány Ferenc szerint a Fidesz választási atombombát készül dobni Budapestre, Karácsony Gergely pedig úgy vélte, a kormánypártok megpuccsolják a választási akaratot. Bedő Dávid azt mondta, hogy gyakorlatilag olyan területeket vontak egy körzetbe, amiknek semmi közük egymáshoz.
Ez a Fidesz hivatalos válasza arra, hogy hová látogatnak el vezető politikusaik a következő hetekben.
Magyar Péterrel egy időben tart országjárást a Fidesz, mindkét párt a saját nemzeti konzultációját népszerűsíti. Azt azonban nem tudni, mikor, hova látogat a miniszterelnök.
Csibi Krisztina lesz a jelölt, aki a kormánypárt szerint évtizedeken át együtt dolgozott az októberben elhunyt Potápi Árpáddal.
Az ötletelés már elkezdődött, a 2026-os választások szempontjából pedig sorsdöntő is lehet, hogy milyen, a voksolás rendszerét, szabályait átalakító javaslatokat hajlandó megszavazni a Fidesz kétharmad. A pártok össze-vissza újrahasznosítják egymás ötleteit, de a kötelezők és a Tiszát gyengítő javaslatok még sehol. Lehet, hogy utóbbiakat majd nem is a Fidesz nyújtja be, hanem kiszervezi a Mi Hazánknak.