Kína: „a piac véleményt mondott” Trump vámjairól
A kínai külügy szóvivője szerint Trumpnak ideje rendezni a vitás kérdéseket az Egyesült Államok kereskedelmi partnereivel.
A kínai külügy szóvivője szerint Trumpnak ideje rendezni a vitás kérdéseket az Egyesült Államok kereskedelmi partnereivel.
Thomas Friedman kiment Sanghajba és meglátta a jövőt, egyúttal azt is, hogy mi a kínaiak válasza az amerikai korlátozó intézkedésekre.
11 amerikai céget pedig gyakorlatilag kitiltottak az országból.
Az ír adatvédelmi hatóság szerint a TikTok Kínába továbbította az európai felhasználók adatait, amit az adatvédelmi törvények szerint nem tehetett volna meg.
A januárban leköszönt nagykövet tiltotta meg.
Törékeny világrendünk hatalmas forró pontján számtalan hatalmi érdek ér össze helyi sérelmekkel, Afrikában pedig Kína most a legnagyobb kavarógép. Vörös Zoltán Kína-kutatóval és Tarrósy István Afrika-kutatóval, a Pécsi Tudományegyetem oktatóival Lenthár Balázs történész és Kacskovics Mihály Béla beszélgetett.
Efféle átfogó tiltásra az AP hírügynökség szerint a hidegháború óta nem volt példa.
Kína nem minden alap és előjel nélkül készül a kereskedelmi háborúra, pedig az amerikai beruházásaik arányaiban elenyészőek.
A hadseregükkel, haditengerészetükkel és rakétaerejükkel is próbálnak ráijeszteni Tajvanra.
A tajvani CSBC nevű vállalat több mint 1 tonna robbanóanyaggal felszerelhető robothajót készített, aminek célzását a mesterséges intelligencia vezérli.
Az ijesztő jelenetről készült videó bejárta az internetet,
Eredetileg 15 űrsétára tervezték, de már a 17. küldetésén is túl van a kínai Fejtien nevű űrruha.
A fúzió és a hasadás előnyeit egyesítő hibrid erőmű építését tűzte ki célul Kína, mely az ország várakozásai szerint az évtized végére már működésbe is léphet.
A kémek az információk átadásáért cserébe 3 és 7 millió forint értékben kaptak fizetséget, a tettük miatt a bíróság többéves börtönbüntetésre ítélte őket.
Miután az Elon Musk-féle Doge szövetségi alkalmazottak ezreit rúgta ki, titokzatos kínai cég jelent meg, hogy alkalmazná őket.
A DeepSeek nyílt forráskódú modelljeit alkalmazza több területen is a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg – egyelőre azonban csak kórházakban és a kiképzésben.
A belső kereslet ösztönzése miatt kénytelenek lépni.
A venezuelai olajat vásárló országokra csap le Donald Trump, Kínát érintheti legkeményebben a lépés.
Ettől a lehetőségtől korábban az oroszok sem zárkóztak el.