Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kína nem minden alap és előjel nélkül készül a kereskedelmi háborúra, pedig az amerikai beruházásaik arányaiban elenyészőek.
Kína korlátozza az ország vállalatainak amerikai befektetéseit, amivel a Donald Trump elnökkel kibontakozó kereskedelmi háborúra készül fel a pártállam és ütőkártyákat próbál szerezni – írja a Bloomberg.
A Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság, Kína legfőbb gazdasági tervezési ügynöksége több kirendeltségét is utasították az elmúlt hetekben, hogy tartsák vissza az Egyesült Államokba irányuló befektetések bejegyzését és jóváhagyását.
A bizottság és a kereskedelemért felelős minisztérium is felelős a vállalatok külföldi befektetéseinek jóváhagyásáért, akik nemzetbiztonsággal és a tőkekiáramlással kapcsolatos aggodalmak miatt már korábban is vezettek be korlátozásokat több nyugati befektetéssel kapcsolatban, ám most a világ két legnagyobb gazdasága feszül egymásnak.
Korábban is vizsgálták a külföldi befektetéseket, mivel jelentős tőkekiáramlás hatással volt a jüanra is. A Bloomberg arra számít, hogy Trump újabb vámokat vet ki a napokban, mellyel korlátozni akarja a Kínából érkező technológiai termékek importját.
Kína 2023-ban közel hétmilliárd dollárt fektetett be Egyesült Államokban, ám ebben az évben az oda irányuló befektetések 5,2 százalékkal estek vissza. Pedig külföldi országba irányuló befektetések összesítve 8,7 százalékkal nőttek. A teljes kínai befektetések állománynak 2023 végére már csak 2,8 százalékát tették ki az amerikai beruházások.
A jelenlegi informális korlátozás főként az USA-ba irányuló vállalati beruházásokra vonatkozik és bizonytalanságot hoz azoknak a cégeknek, akik a kiszámíthatatlan gazdasági helyzetben és a kibonatkozó vámháború árnyékában külföldre vinnék a termelést.
A lap megemlíti a hongkongi CK Hutchison Holdings példáját, mely a múlt hónapban megállapodott 43, köztük két panamai kikötő eladásáról az amerikai BlackRock által vezetett konzorciumnak 19 milliárd dollárért. Peking nem örült a megállapodásnak és felszólította az állami tulajdonú cégeket, hogy szüneteltessenek minden együttműködést a „bűnös” üzleti körrel.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.