Auditorbotrány: kiderült, hová kerültek az MVM milliárdjai, a szálak Panamáig érnek
Egy szinte a semmiből felbukkanó, magyar és panamai hátterű szlovák cég fejlesztett informatikai rendszert az állami vállalatnak.
Egy szinte a semmiből felbukkanó, magyar és panamai hátterű szlovák cég fejlesztett informatikai rendszert az állami vállalatnak.
A Magyar Villamos Művek informatikai beszerzéséről van szó.
A Kúria szerint belefér a véleményszabadságba, ha egy politikus arról beszél, offshore cégekbe viszik ki a közpénzt.
A könyvvizsgálók nem hajlandók nevüket adni a dokumentumhoz, mivel azt sem tudni pontosan, hogy mekkora volt az éves hiány.
A CÖF Soros György miatt tüntetett tavaly áprilisban Brüsszelben. A demonstráció költségeit is az MVM-től kapott támogatásból fedezte a Fidesz kedvenc civil szervezete.
Közben 2016-ban az MVM 508 millió forinttal támogatta a CÖF-öt, amiről most derült ki, hogy egy „misszió” keretében 433 millió forintot négy darab kisfilmre költött el a CÖF. Az darabonként 108,25 millió forint közpénz.
Nagyjából fabatkát sem ér az MVM Magyar Villamos Művek által saját leányvállalatától, a svájci bejegyzésű MVM International AG-tól tavaly közel ötmilliárd forintért megvásárolt „központi termelésmegjelenítő és felügyeleti (ktm) rendszer” – állítják az ügyre közelről rálátók.
Egy problémás beszámolóval indult minden, majd az auditor és a vezetőség leváltása lett a vége.
Miután az Átlátszó a múlt héten egy szál hőmérővel felszerelkezve mérte meg a víz hőmérsékletét, az addig hallgatásba burkolózó MVM most hirtelen megküldte a hivatalos adatokat.
A kormányfő már egyetlen személyen keresztül érvényesíteni tudja akaratát a legfontosabb állami cégek, köztük az ország egyik legnagyobb vállalatcsoportja, az MVM felett.
Orbán Viktor már egyetlen személyen keresztül érvényesíteni tudja akaratát a legfontosabb állami cégek, köztük az ország egyik legnagyobb vállalatcsoportja, az MVM felett.
Az MVM-et Kóbor György, az NKM-et pedig Hiezl Gábor irányítja majd.
Három mód van arra, hogy egy cég előrelépjen a magyar vállalatok toplistáján: legyen jól működő nagyvállalat, a kormányzati centralizáció nyertese, vagy adóoptimalizáló multi lerakata.
A Mátrai Erőművel jutott hozzá a naperőműhöz, most megválik tőle.
Legalább már kiderült, mire kérték a pénzt, de hogy mire költötték, az még nem.
Eddig nem nagyon akarta megmondani az állami tulajdonú Magyar Villamos Művek, hogy miért adott több mint 500 milliót 2016-ban a kormány kedvenc civil szervezetének, a CÖF-nek, de erre most már jogerős ítélet kötelezi őket.
Évek óta várta a CÖF, hogy a Fidesz vegyen részt a békemeneten – mondta el Csizmadia László, a szervezet elnöke a demonstrációról szóló tájékoztatóján. A menetelők hangsúlyozták, hogy ők pozitív ügyért vonulnak majd, ezt követően a végromlást jósolták, ha április 8-án "hibázik" a szavazó.
Egészen fura dolgokat talált a Magyar Narancs az alapítvány beszámolóiban.
Az MVM Zrt. 200 milliárd forint keretösszegű rulírozó hitelről írt alá megállapodást egy tizenkét résztvevős, belföldi és nemzetközi hátterű bankokból álló konzorciummal.