Leállt a Facebook, az Instagram, és a Messenger is (frissítve: reagált a Facebook)
Hétfőn késő délután globálisan elérhetetlenné váltak a Facebookhoz tartozó szolgáltatások: a közösségi oldal, annak két üzenetküldője és képmegosztója sem működik.
Hétfőn késő délután globálisan elérhetetlenné váltak a Facebookhoz tartozó szolgáltatások: a közösségi oldal, annak két üzenetküldője és képmegosztója sem működik.
A Facebook bejelentése szerint mostantól nemcsak két résztvevős beszélgetéseket lehet bonyolítani az Instagram és a Messenger között.
Végponttól-végpontig terjedő titkosítást ad a Messengerben zajló hang- és videóhívásokhoz a Facebook, így az alkalmazáson belül (!) lényegében lehetetlenné válik a lehallgatás. Ez a funkció az üzenetküldésnél egy ideje már elérhető, most a beszélgetéseknél is aktiválták.
A Facebook három újdonság érkezését jelentette be a Messengerhez, ebből kettőt már az európai felhasználók is nyomogathatnak.
Egy ideje részletesebben is közli az Apple-féle App Store, hogy az egyes alkalmazások pontosan milyen adatokat gyűjtenek rólunk, felhasználókról. Ennek alapján készült most egy érdekes – és kissé ijesztő – toplista.
Bár a Facebook folyamatosan okosítja népszerű üzenetküldőjét, az azért nem jellemző, hogy egyszerre több újdonságot adjon hozzá. Most ez történt.
Csütörtök délután 5 óra körül világszerte hiba lépett fel a Facebook üzenetküldő szolgáltatásának működésében.
A kormány kérése után elérhetetlenné vált Mianmarban a Facebook, valamint a cég különböző szolgáltatásai, miután a katonai puccs hatására a felhasználók az ellenállás jelképét kezdték el terjeszteni a közösségi oldalon. A döntés jelen állás szerint vasárnapig marad érvényben.
Az adatvédelemre vonatkozó európai irányelvek miatt a Facebook több dolgot is kivett a Messengerből és az Instagramból. Remélik, hogy hamar visszakapcsolhatják őket.
Szombaton sok bejelentés érkezett Magyarországról is.
A Facebook Messenger után az Instagramban is feltűnik a Watch Together névre keresztelt funkció, ami lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy videotelefonálás közben közösen nézzék a kiválasztott videós tartalmat.
Az üzenetbéli felszólítás ellenére nem érdemes lekattintani azt a linket, amely olvasói jelzések alapján szerdán kezdett el gyorsan terjedni a hazai Messenger-felhasználók körében.
A Facebook Messenger és az Instagram összeborulásának köszönhetően most a képmegosztón is elérhetővé vált néhányak számára a chatbotos válaszadás lehetősége.
Több olvasónk már megkapta a Messenger új verzióját, amely az új ikon mellett több új lehetőséget is tartalmaz.
A Messenger több tulajdonságát is megörökli a Facebookhoz tartozó Instagram. A változás eredménye nem csak látványos, de hasznos is lesz.
A Facebookon terjedő álhírek élettartamát nagyban befolyásolja, hogy azok milyen gyorsan jutnak el milyen sok emberek. A közösségi oldal ezt szem előtt tartva korlátozást vezet be a Messenger üzenetküldőben, amely már ma hatályba lép.
A korábbihoz képest nagyjából harmadakkora létszámmal képzelik el a jövőt a portálnál.
Azok, akik használják a Facebook-birodalom szolgáltatásait, hamarosan bármelyik alkalmazásba is lépnek be, mindegyikben megtalálják a többibe érkezett üzeneteket is. Az egyesítés már el is kezdődött, elsőként az Egyesült Államokban.
Számos új funkcióval bővíti a Messengert a Facebook, amellyel még biztonságosabbá válik az üzenetküldő. A fejlesztések egyike az appon belüli arc és ujjlenyomat általi azonosítás, amely iPhone-on és iPaden már elérhető.
Biometrikus azonosítással bővíti Messenger üzenetküldőjét a Facebook. A fejlesztés elsőként az Apple okostelefonjain lesz kipróbálható.