Lenyűgöző fotó készült a Földről a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről
A nemrég űrsétát tett Christina Koch 11 percen át rögzítette, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elhalad Afrika felett. A végeredményt egyetlen képpé gyúrta össze.
A nemrég űrsétát tett Christina Koch 11 percen át rögzítette, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elhalad Afrika felett. A végeredményt egyetlen képpé gyúrta össze.
Jim Bridenstine, a NASA első embere szerint már nem vagyunk messze attól, hogy a Marsot is meghódítsuk.
Hét hónapos kényszerszünete után újra fúrni kezdett a Marson az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Insight űrszondájának robotvakondja.
Jessica Meir és Christina Koch a Nemzetközi Űrállomás akkumulátorait cserélte ki. Sandra Magnus korábbi női űrhajós azt mondta, nagyon fontos, hogy a fiatal nők ez alapján is tudjanak szerepmodelleket választani maguknak.
Ausztárlia mellett Japán is bejelentkezett, hogy segít megépíteni a NASA űrállomását. A Lunar Gateway a tervek szerint a Hold körül kering majd, és az űrhajósok számára lesz ki- és visszatérési pont.
Villanyszerelés lesz a dolguk, már van megfelelő ruházat.
Nincs már sok hátra és elkészülnek a NASA vadonatúj űrruhái, melyeket először a Holdra való visszatéréskor használnak majd az asztronauták.
Az amerikai űrhivatal újfajta szkafanderében nemcsak könnyebben mozognak majd az űrhajósok a Holdon, de a földi szakemberek szerint nagyobb biztonságban is lesznek.
Több mint fél évvel az első elhalasztása után október 21-re tűzte ki az újabb női űrséta időpontját a NASA. Ha összejön, az fontos mérföldkő lesz az űrhajózás történetében.
Az InSight űrszonda szeizmométere több mint 100 eseményt észlelt, melyek közül 21-ről gondolják, hogy marsrengés lehet.
Három asztronautával a fedélzetén indult nemrég útnak a Szojuz, hogy csatlakozzon a Nemzetközi Űrállomáshoz.
Carl Frochnak többször is kemény ütéseket mértek a fejére profi bokszkarrierje során. Lehet, hogy akkor történt valami, mert ma már úgy véli, a Föld igenis lapos.
Egy évvel azután, hogy kiderült, a Nemzetközi Űrállomáshoz csatlakoztatott Szojuz űrhajó lyukas, még mindig nem tudni, mitől keletkezett a modulon a sérülés.
A NASA tudósai öt szimulációt futtattak le, és mind az öt arra jutott: alkalmas lehetett a bolygó az élet kialakulására.
A tervek szerint a NASA nem közvetlenül a Holdra – később a Marsra – küldené az űrhajósait, hanem egy, a Hold körül keringő űrállomásra. Ehhez először egy műholdat kell telepíteni.
A NASA vezetője azt ígérte, személyesen fog beszélni az orosz űrügynökség vezetőjével, az oroszok ugyanis nem akarják elárulni, hogyan keletkezett lyuk a Nemzetközi Űrállomáson.
Már a katasztrófa sújtotta területeken is bevethető lehet az Atlas nevű emberszabású robot, köszönhetően egy új navigációs szoftvernek.
Ismét kipróbálta a NASA azt a locsolórendszert, mellyel a valaha épített legerősebb rakétahajtómű erejét igyekeznek majd kompenzálni felbocsátás közben.
Görögországban áll a bál, mert kiderült, mégsem ragyog olyan fényesen a 31 éves Eleni Antoniadou csillaga, mint gondolták. A sztorit megismerve nehéz elképzelni, hogyan történhetett ez meg a mai digitális korban.