Maradhat a Krím az ukrán mezen, egy szlogent azonban el kell tüntetni róla
Döntött az UEFA az ukrán Eb-mez ügyében. A „Dicsőség a hősöknek” feliratnak mennie kell, de a „Dicsőség Ukrajnának” maradhat.
Döntött az UEFA az ukrán Eb-mez ügyében. A „Dicsőség a hősöknek” feliratnak mennie kell, de a „Dicsőség Ukrajnának” maradhat.
Ezt hangsúlyozta Jens Stoltenberg főtitkár, aki néhány nappal a NATO-csúcs előtt nyilatkozott az olasz La Repubblica című lapnak.
A tervek szerint 2024-ig 7 ezer kilométernyi kvantumhálózatot helyeznek üzembe Oroszországban. Az első – Moszkva és Szentpétervár között – már működik.
Régen volt ilyen egyetértés az Európai Parlamentben egy téma kapcsán. A Fehéroroszországról folytatott vitában – ugyan hangsúlybeli különbségekkel – ugyanazt mondták a képviselő a szélsőjobbtól a szélsőbalig, Portugáliától Litvániáig, a Jobbiktól a Fideszig. A 28 felszólaló abban azért nem volt egységes, hogy Moszkvát mennyire kell támadni, miközben Minszkről van szó.
Halálos kockázatot is jelenthet a mobil a frontvonalon.
Kilenc magas rangú kanadai tisztségviselőre vonatkozik a beutazási tilalom, közöttük kettő miniszter van. Moszkva lépése válasz az Alekszej Navalnij bebörtönzése miatti szankciókra.
Az orosz ellenzéki politikus márciusban indult éhségsztrájkja miatt volt kórházban.
A mezen Ukrajna részeként szerepeltetik a Krím félszigetet.
„Egyelőre nem érkeztek kritikus hangok” – fogalmazott az orosz állami befektetési alap képviselője.
A legutóbbi orosz–amerikai külügyminiszteri találkozó barátságos légkörű volt, ám a két fél még számos csörtét meg fog vívni, talán már Joe Biden és Vlagyimir Putyin június 16-ai genfi csúcsán is. Például az Északi-sark térségéről, amelyről Oroszország közölte, hogy hozzá tartozik.
Már csak az árról vitatkoznak az orosz féllel.
A Lufthansa gépei nem kapták meg a szükséges orosz engedélyeket, Berlin ugyanezzel büntette őket.
A koronavírus-járvány miatt nem akarják beengedni az orosz drukkereket.
Vlagyimir Putyin nagy tisztelője természetesen egy, az orosz elnököt támogató pártba lépett be.
Mindenki számára egyértelmű: Fehéroroszország egy hamis bombariadóval kényszerítette múlt vasárnap minszki leszállásra a Ryanair repülőjét, hogy a rendőrök őrizetbe vehessék az egyik vezető ellenzékit, Raman Prataszevicset. Oroszország az egyetlen, amely kitart a fehérorosz diktátor, Aljakszandr Lukasenka mellett, ám Moszkva megkéri a támogatás árát.
Azt, hogy Washington nem csatlakozik újra, azzal indokolták, hogy Oroszország továbbra is folyamatosan megszegi a szerződést.
Törölték a Bécs-Moszkva járatot, mert Oroszország nem hagyta jóvá a Beloruszt kikerülő új útitervet.
Állatoknak szánt Covid-oltás tömeggyártására készülnek Oroszországban. A vírus, bár a háziállatokra is veszélyes lehet, nekik enyhébb tüneteket okoz. A szakemberek szerint annak kicsi az esélye, hogy a házikedvenceiktől megfertőződjenek az emberek. A nagyobb gazdaságokban, állatkertekben viszont fontos lehet az oltóanyag. A Deutsche Welle riportja.
Az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság, a Roszkomnadzor egy jelképes, 6 millió rubeles bírságot szabott ki a Google-re.
Három hét múlva Genfben találkoznak, hogy javítsák az orosz–amerikai viszonyt.