Feltűnt egy ZTE-telefon: erősebb lesz a Samsung Galaxy S10+-nál?
A hónap végi mobil szakkiállításon, az MWC 2019-en mutathatja be a ZTE új csúcstelefonját. A készülék a napokban megjelent a Geekbenchen, meglepően magas pontszámokkal.
A hónap végi mobil szakkiállításon, az MWC 2019-en mutathatja be a ZTE új csúcstelefonját. A készülék a napokban megjelent a Geekbenchen, meglepően magas pontszámokkal.
Horváth Krisztofer a tavaszt a SPAL-nál tölti.
A Reuters információi szerint Donald Trump ki akarja söpörni Amerikából a biztonsági kockázatnak minősített Huawei és ZTE telefonokat.
Óva intett a cseh kiberbiztonsági ügynökség (NCISA) a Huawei és a ZTE kínai távközlési vállalatok termékeinek használatától, mivel az ügynökség szerint azok biztonsági fenyegetést jelenthetnek.
Amellett, hogy egy bírósági döntés után ideiglenesen megtiltották több iPhone-modell importját és forgalmazását Kínában, egyes vállalatok maguk is egyfajta iPhone-embargót vezettek be.
A ZTE zászlaja alatt működő kínai gyártó korábban is villantott már érdekes eszközt, nemrég azonban egy annál is különlegesebb készülékkel rukkolt elő. Itt a két kijelzős Nubia X.
Rákattantak a kínaiak a kétkijelzős, előlapi kamera nélküli Nubia-telefonra. Nem egész egy perc alatt százezer darabot vettek meg belőle.
Európába is megérkezett a kínai Nubia gamer telefonja, amely az Indiegogón mutatkozott be annak idején, és igen nagy volt a sikere.
Nem engedik a két kínai cégnek, hogy 5G-hálózatot fejlesszen a szigetországban. Korábban Nagy-Britanniában és Amerikában is korlátozták ezen tevékenységüket, hasonló félelmek miatt.
Végh Gábor odavan a fociért, ő a Zalaegerszeg elnöke és tulajdonosa, de a családjának már elege van abból, hogy ennyi időt elvisz a labdarúgás. Kivételes interjút adott a ZTE-nek a saját tulaja.
Kérdés, van-e egyáltalán értelme a beruházásnak.
Az amerikai szankciók miatt ellehetetlenült kínai gyártó engedélyt kapott arra, hogy bizonyos tevékenységeit újraindítsa, de csakis szigorú feltételek és folyamatos nyomon követés mellett. A fojtogatásnak tehát koránt sincs még vége.
Több mint kínos, de a jelek szerint ez maga a rút igazság: a valamikor szebb napokat látott ZTE már nem csupán telefonokat nem tud összerakni, sencseni irodájában azt sem képes biztosítani, hogy alkalmazottaik vécézhessenek. Utóbbi problémának szintúgy az amerikaiak által kivetett szankciókhoz van köze.
Komolytalannak tűnő, valójában azonban sok kellemetlenséget okozni képes malware fertőzött meg több, olcsó androidos mobilt. Mutatjuk az érintett készülékeket.
Sikerülhet visszahozni a klinikai halál állapotába került ZTE-t, a mentőangyal szerepét pedig Donald Trump vállalta. Az elnök azonban elfelejtett valami igazán fontosat. Méghozzá azt, hogy a kínai mobilgyártót épp az amerikai kormányzat által kivetett szankciók küldték padlóra.
Padlóra küldték a második legnagyobb kínai mobilgyártót az amerikai kormányzat által kivetett szankciók. Nem a piacvesztéssel van a baj, egyszerűen nem tudnak összerakni új telefonokat.
Az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi vita komoly fejfájást okozhat a nagy kínai mobilgyártóknak. Ezért nem is tűnik annyira megalapozatlannak az az állítás, hogy saját operációs rendszeren dolgozik a Huawei.
A hírek szerint akár messzemenő következményei is lehetnek a kínai ZTE-re csak nemrég kivetett amerikai szankcióknak. A tilalom előzménye, hogy a vállalat nem tartott be egy rá vonatkozó, ellene indított büntetőeljáráshoz köthető megállapodást.
A Huawei most azon dolgozik, hogy a nevéhez kapcsolják a világ első összehajtható okostelefonját.
Ha nem szereti a notchot, akkor mit fog szólni a ZTE azon elképzeléséhez, hogy két notch is legyen a telefonon.