Több mint 2 millió wifijelszó került ki a netre – lehet, hogy az öné is
Az egyik népszerű wifikereső alkalmazásnak köszönhetően több mint 100 ezer felhasználótól több mint 2 millió wifijelszó szivárgott ki az internetre.
Az egyik népszerű wifikereső alkalmazásnak köszönhetően több mint 100 ezer felhasználótól több mint 2 millió wifijelszó szivárgott ki az internetre.
E-mailekből, prezentációkból és találkozók leiratából állt össze az a 4000 oldalnyi dokumentum, ami igen súlyos váddal illeti a Facebook vezérét, Mark Zuckerberget.
A Pradeo Security nemrég egy igen súlyos adatszivárgást fedezett fel a Peel Smart Remote nevű androidos alkalmazásban.
Nem kellett sokat várni, itt az újabb adatgond, amely most is Facebook-felhasználók tömkelegét érinti.
Nem volt zökkenőmentes az állami használtautó-ellenőrző rendszer, azaz a Jármű Szolgáltatási Platformot (JSZP) indulása, több felhasználó ugyanis arról kapott e-mailt a belügytől, hogy olyan adataik kerültek nyilvánosságra, amiknek nagyon nem lett volna szabad.
Az adatok robbanásszerű, 569 százalékos növekedési üteméről és az adatvédelmi szabályozást bevezető vállalatok közel 50 százalékpontos kiemelkedő növekedéséről számol be a Dell EMC friss, harmadik Global Data Protection Indexe. A kutatás 18 országból, 11 iparágban a több mint 250 alkalmazottat foglalkoztató állami és magánszervezetek 2200 informatikai döntéshozójának bevonásával készült, így átfogó képet adhat az adatvédelem állapotáról és az adatvédelmi stratégiák kidolgozottságáról.
Miután a Facebook elismerte, hogy titkosítás nélkül, egyszerű szöveges formában tárolt több száz milliónyi jelszót – melyekhez a vállalat több ezer alkalmazottja bármikor hozzáférhetett –, a kódok cseréjére figyelmeztet a Sophos kiberbiztonsági cég.
Újabb nap és ismét kiderültek egy adatszivárgási botrány részletei. Ezúttal egy olyan cég, pontosabban gyártó került célkeresztbe, akitől ezt igazán nem várnánk.
Lassan nem telik el úgy hónap, hogy ne derülne ki valamilyen újabb szolgáltatást érintő adatszivárgás. Ezúttal a sok millió felhasználóval rendelkező 500px oldala került bajba.
Ha nem lépünk időben, az komoly hatással lehet környezetünkre, a kormányzatokra és a vállalatokra. Ez igaz úgy a klímaváltozásra, mint az adatbiztonságra, mivel mindkét területen nap mint nap egyre égetőbb problémák merülnek fel – hívja fel a figyelmet a Micro Focus kiberbiztonsági cég. Szakértőik szerint a szervezeteknek ideje felülvizsgálniuk és modernizálniuk az információvédelmi rendszereiket, mielőtt súlyos katasztrófák történnek. Mindezt főleg annak fényében érdemes komolyan vanni, hogy Magyarországon működő vállalatok zöménél előfordult valamilyen biztonsági incidens az elmúlt hónapokban.
A napokban kiderült, nagy cégek iOS-es alkalmazásai rögzítették a felhasználók kijelzőn tett aktivitásait. Az Apple példás gyorsasággal reagált.
Egy sor nagy cég alkalmazásáról derült ki, hogy a felhasználó engedélye és tudta nélkül figyeli az app használata közben tett mozdulatokat, sőt akár kényes adatokhoz is hozzáférhet.
A hackerek éveken át gyűjtötték, így mostanra összesen több mint 900 GB méretűre dagadt az az adatbázis, amely nemrég kikerült a netre, és ami több mint 1 milliárd felhasználónév-jelszó párost (is) tartalmaz. Ezek között találhatóak meg Deutsch Tamás, Csányi Sándor és Tállai András belépési adatai is.
Miután 2018 októberében kiderült, több mint 3 éven át tátongott biztonsági rés a Google+ szolgáltatásban, és több mint 50 milliió felhasználó adatai szivárogtak ki, a Google úgy döntött, bezárja a közösségi hálózatát. Most az is kiderült, erre mikor fog sor kerülni.
A New York Times osztott meg részleteket Németország egyik legkomolyabb adatszivárogtatási ügyéről, amelyet a jelek szerint egy mindössze 20 éves fiatal követett el.
Németország eddigi legsúlyosabb adatszivárgási ügye lehet az az internetes támadás, amely során több száz német politikus, művész és újságíró személyes adatát lopták el, és tették közzé a Twitteren.
Bár a cupertinói gyártó nincs ott a Las Vegas-i technológiai szakkiállításon, a CES-en, azért megtalálta a módját, hogyan irányítsa a figyelmet saját magára. És az iPhone-okra.
A saját beszélgetéseiről készült adatcsomagban olyan hanganyagokat is talált egy német Amazon Alexa használó, amelyek nem tőle származtak. A cég először nem reagált, a fájlokra mutató linket valaki pedig törölte.
Egyelőre ismeretlen támadók érzékeny személyes információkhoz is hozzáfértek.
A The New York Times kedden robbantotta a bombát, ami szerint a Facebook lehetővé tette más cégek – köztük az Apple, a Netflix és a Spotify – számára, hogy elolvassák a privát üzeneteinket, vagy a nevünkben küldjenek üzenetet másoknak. Zuckerbergék szerint azonban ez nem igaz.