Énekléssel búcsúztak a tanítványai Máté Gábortól
A Kossuth-díjas színész és rendező két napja jelentette be, hogy 27 év után elbúcsúzik a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől.
A Kossuth-díjas színész és rendező két napja jelentette be, hogy 27 év után elbúcsúzik a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől.
Egy olvasói levélben vitatta Tamás Gáspár Miklós publicisztikáját.
A filozófus szerint a szeptember 8-i tárgyalással a Színművészeti lemondott vezetői legitimálják Vidnyánszky Attilát és a kuratóriumot.
A rendező egyetért az SZFE hallgatóival abban, hogy nincs értelme tárgyalni, és szerinte most már Vidnyánszky Attilának kell belátnia, hogy „ez egy szakmai kudarc”. Bodó Viktor szerint ugyanakkor Magyarországon optimista forgatókönyvet már nem ír az ember.
Közös nyilatkozatot adtak ki a Színház és Filmművészeti Egyetem védelmében.
A néhány éve a Nemzeti Színházban dolgozó színésznő a Facebookon idézte fel, milyen volt megtapasztalni Vidnyánszky Attila megérkezését.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) kuratóriumának új elnöke internetes hadsereget, nemzetközi csapatot vizionál, amely a háttérben megakadályoz bárminemű párbeszédet.
Ezrek skandálták egyre vadabbul a szabad ország szabad egyetem rigmust, miközben Iványi Gábor a reménytelen harc szükségességéről, Noár a szavak jelentésének visszaszerzéséről, L. Ritók Nóra pedig a szolidaritásról beszélt pénteken a Színház és Filmművészeti Egyetem előtt, ahol az egyetem autonómiájáért és a szegényeket segítő civilekért tüntettek.
Jövő keddre egyeztetésre hívta a Színház- és Filmművészeti Egyetem vezetését és az egyetem tulajdonosi jogait gyakorló alapítvány kuratóriumát a Magyar Rektori Konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Konferenciája. A megoldáshoz párbeszédre van szükség – írták közleményükben.
Körülbelül ezren énekeltek együtt a Színház és Filmművészeti Egyetemet támogatva péntek délután.
A Nemzeti Színház színésze jelezte: nagyon is jól tudja, „miben van benne”.