Két demonstráció lesz ma a Színművészetinél
Este Iványi Gábor és L. Ritók Nóra is felszólal, Bródy János zenélni fog.
Este Iványi Gábor és L. Ritók Nóra is felszólal, Bródy János zenélni fog.
A szerző szerint nem igaz az a közkeletű álláspont, ami az SZFE tiltakozását egy nemzetközi trendbe illeszti. Ennek az ellenállásnak magyar gyökerei vannak. Vélemény.
Kiállnak barátaikért és kollégáikért.
Egyetlen nap alatt több mint ezer zenész, zeneközeli háttérember és támogató írta alá azt a nyilatkozatot, amelyben a Színház- és Filmművészeti Egyetem önkényes átalakítása és autonómiájának erőszakos felszámolása ellen tiltakoznak.
“Álmatlan éjszakák, dühök és kétségbeesések, óránként megváltoztatott álláspontom ellenére és következtében” – írta a rendező, színművész.
De Pintér Béla rendező szerint „hiába várja el a hóhér, hogy a vérpadon megcsókoljuk a kezét”.
A Színművészeti Egyetem lemondott rektorhelyettese úgy véli, hogy a hatalom hamarosan majd adminisztratív eszközökkel akar véget vetni a diákok tiltakozásának és a blokádnak. S, hogy miért az SZFE diákjai hallatják legerősebben a hangjukat? Ez szinte a felvételi szempontjaiba van kódolva – vallja meg Novák Eszter M. Kiss Csaba kérdésére.
Ötezer ember kell ahhoz, hogy az akció sikeres legyen.
A drámaíró Facebook-posztban magyarázta el, mitől olyan felháborító a Színház- és Filmművészeti Egyetemen zajló „modellváltás”, mert – mint írja – a magyar társadalom annyira elszokott a demokráciától, hogy sokan nem is értik ezt.
Kirekesztőnek tartja a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Tanácsa, azt, ahogy Vidnyánszky Attila, az egyetem tulajdonosi jogait gyakorló alapítány kuratóriumának elnöke nyilatkozott az egyetem Doktori Iskoláját vezető Karsai György professzorról. Azt várják a kulturális kormányzattól és a kuratórium tagjaitól, hogy határolódjanak el is Vidnyánszky szavaitól, különben, maguk is kirekesztővé válnak.
A CEU szenátusa szolidaritásáról biztosítja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktatóit és hallgatóit – közölték.
Kötelességüknek érezték, hogy szolidarítsanak a hallgatói által elbarikádozott egyetemmel.
A szakadék áthidalhatatlannak tűnik Upor László rektorhelyettes szerint.
A kulturális hegemónia megteremtése a célja a kormányzatnak, az SZFE elfoglalása is ennek egy lépése.
Gyakorlatilag patthelyzet alakult ki a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, amelyet hétfő este óta kordon mögött tartanak az intézmény hallgatói. A diákok ígéretük szerint addig nem mennek haza, amíg nem teljesítik követeléseiket, erre egyelőre azonban semmilyen esély nem látszik a Vidnyánszky Attila vezette új kuratórium részéről. Vidnyánszky nyitottságot vár a tanároktól és diákoktól, és azt ígéri, egy oktatót sem küld el. Szerdára egyeztetésre hívta a lemondott rektorhelyettest, Upor Lászlót.