Génszerkesztéssel az anyaméhben gyógyítható lenne egy agyi rendellenesség
Még a születés előtt ki lehetne javítani azt a ritka génmutációt, amely az Angelman-szindrómát okozza.
Még a születés előtt ki lehetne javítani azt a ritka génmutációt, amely az Angelman-szindrómát okozza.
Egyesek a bűnügyek megoldásának forradalmi eszközeként, mások adatvédelmi szempontból különösen aggályos fejleményként értékelik, hogy a rend őrei egyre többször kutakodnak genetikai adatbázisokban.
A génjeinktől függ, kik vagyunk – állítja egy új amerikai szakkönyv, de sokan vitatják, hogy a nevelés és az oktatás vesztésre állna a genetikával szemben.
Kutatók azonosították a géneket, amik a figyelemhiányos hiperaktivitáshoz vezetnek.
A kínai kutató, He Csienkuj azt állítja, hogy nem csak az újszülött, génmódosított ikrek az egyetlenek, akiknél sikeres genetikai beavatkozást végzett. Egy másik anya magzatjának a DNS-ét is manipulálta.
Egy génmódosulás nemcsak autizmust és értelmi sérülést okoz, hanem a hatására sokkal mélyebben vésődnek be az agyba az emlékek, szinte alig írhatók felül - állapították meg a klosterneuburgi Tudományos és Technológiai Intézet (IST) kutatói egereken végzett vizsgálatokban.
Hatalmas projektet indítottak útjára tudósok: tíz év alatt fel akarják térképezni a Földön élő 1,5 millió ismert faj genetikai kódját.
Megjelent a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszékén folyó kutatások eredményeit összegző tanulmány, melynek előzetesen közölt eredményei nagy port kavartak a közéletben.
Kutatók megtalálták azt a pontot az emberi DNS-ben, ahol a génvariáns akár 25 százalékkal is növelheti az impotencia kialakulását.
Hol az egyensúly természetes adottság és önfejlesztés között? Talán a legjobb, ha mindkettőt nagyra becsüljük.
Hetvenhét másodperccel javította meg a hétvégén a kenyai Eliud Kipchoge a maratoni táv világcsúcsát. Cikkünkben Ed Caesar újságíró maratonfutás világával foglalkozó könyvéből szemlézzük a kenyai futócsodával kapcsolatos részt.
Százával fordulnak elő török jövevényszavak a magyar nyelvben. Ám a kormányfő hirtelen támadt ötletével szemben a nyelvészek abban egyetértenek: a magyar a finnugor nyelvcsaládhoz tartozik.
Ausztrál tudósoknak sikerült feltérképezni a koalák teljes génállományát. A kutatók azt remélik, eredményeik abban is segítenek, hogy megfékezzék a fajt tizedelő, nemi úton terjedő kórt.
Amerikai kutatók azonosították azt a három gént, amely kulcsszerepet játszhatott az emberi evolúció mérföldkövének számító aránytalanul nagy agy kialakulásában. Ez a három, csak az emberben található gén 3-4 millió évvel ezelőtt jelent meg, éppen az előtt, hogy a Homo sapiens elődei – a kövületek szerint – látványos agykoponya-növekedést kezdtek mutatni.
Kutatók szerint a génekbe van kódolva a hajlam a leégésre, és annak eredményeként a bőrrák kialakulására.
Megfejtették a rózsák teljes genetikai kódját, és egyebek mellett kiderült, hogy az illatos virág közelebbi rokonságban áll az eperrel, mint gondolnánk.
Az apától örökölt X kromoszóma egyik génje is közrejátszhat a petefészekrák kialakulásában.
Az élet egy valószerűtlen csoda. Miért dobják el maguktól mégis oly sokan? Vajon a DNS-ünkben kódolt a motiváció e cselekedetre, vagy az élet kudarcai késztetnek rá, hogy magunk ellen forduljunk? E két tényező nyilvánvalóan egymással kölcsönhatásban áll. Egy új tanulmány az öngyilkosság lehetséges genetikai tényezőire derített fényt.
Gyorsan nő, olcsó, és Kanadában már öt tonnát eladtak belőle.