Hatvanszoros árak, négyszer annyi autó, "milliószor" annyi számítógép - ez történt Magyarországon a HVG 45 éve alatt
Honnan hova jutott Magyarország a HVG 45 évvel ezelőtti megszületése óta? Az ország fejlődése néhány érdekes adat tükrében.
Honnan hova jutott Magyarország a HVG 45 évvel ezelőtti megszületése óta? Az ország fejlődése néhány érdekes adat tükrében.
A HVG 45. születésnapja alkalmából 4 részes videósorozatban mesélnek a lap alapítói és jelenlegi munkatársai kulisszatitkokról, politikusokról, botrányos címlapokról és letiltott plakátokról. A negyedik epizódban a lap alapító főszerkesztője Vince Mátyás, az ugyancsak alapító, később főszerkesztő-helyettes Kocsis Györgyi, a Magyarország rovat első embere Dobszay János és legfiatalabb, “belemenős” generációt képviselő Bábel Vilmos beszélgetnek Martini Noémivel.
A HVG 45. születésnapja alkalmából négyrészes videósorozatban mesélnek a lap alapítói és jelenlegi munkatársai kulisszatitkokról, politikusokról, botrányos címlapokról és letiltott plakátokról. A harmadik epizódban épp a címlapok atyamesterei, a lapalapító Horváth Zoltán, a humorista Kőhalmi Zoltán, a grafikus Szoboszlay Péter és a karikaturista Marabu elevenítenek fel néhány mosolyfakasztó történetet, és avatják be a nézőt a címlapkészítés műhelymunkájába.
A HVG 45. születésnapja alkalmából négyrészes videósorozatban mesélnek a lap alapítói és jelenlegi munkatársai kulisszatitkokról, politikusokról, botrányos címlapokról és letiltott plakátokról. A második epizódban az egyik alapító, majd a kiadót 35 évig igazgató Szauer Péter, Tóta W. Árpád publicista, Tálas Andrea, a Szellem rovat vezetője, valamint a HVG Könyvek és HVG konferenciák első embere, Budaházy Árpád anekdotáznak az MSZMP agit-prop osztályával vívott csörtéktől az Obama-könyvek kiadásának meglepő követelményrendszeréig.
Alapjaiban határozza meg a mesterséges intelligencia az újságírás jövőjét. A tartalomgyártást nem szabad átengedni algoritmusoknak, de okosan felhasználva rengeteget segíthet a tényfeltárásban és -ellenőrzésben. Ha végignézzük a technológia fejlődését, láthatjuk, milyen lesz az újságírók munkája a mesterséges intelligenciával, mit nyerhetünk és veszíthetünk a következő évtizedben.
Milyen volt kezdő újságíróként a HVG-ben kitanulni a szakmát 1990 után? A 45 éves HVG születésnapja alkalmából Gyenis Ágnes ír kezdeti próbálkozásairól és a laphoz ma is érkező fiatal tehetségekről.
A HVG 45. születésnapja alkalmából négyrészes videósorozatban mesélnek a lap alapítói és jelenlegi munkatársai kulisszatitkokról, politikusokról, rázós helyzetekről, botrányos címlapokról és letiltott plakátokról. Az első epizódban három főszerkesztő, Lipovecz Iván, Jakus Ibolya, Gergely Márton és a Világ rovat vezetője, Nagy Gábor eleveníti fel az elmúlt mozgalmas évtizedek legjobb sztorijait.
A foci, vagyis a labdrarúgás mindig több volt Magyarországon mint sport, jóval inkább politika. A HVG 45. születésnapi számában lehetőségünk volt áttekinteni, hogy miként alakult ez így.
Az idén 45 éves HVG címlapjai jól mutatják, hogyan és merre kalandozott a rendszerváltás után, aztán a NER-korszakában a magyar külpolitika, azokon a szövetségi rendszereken belül, amelyeket egyébként önként vállalt.
A HVG gazdasági lapként indult, mégis, a kezdetektől nagy hangsúlyt kapott benne a kultúra és a szellemi témák. Alább mesélünk a legfontosabb, legjobb és legviccesebb sztorikról, személyekről, címlapokról az elmúlt 45 évből.
A székházügytől az Orbán-bányákon és az Elios-ügyön át Mészáros Lőrinc ezermilliárdos vagyonáig – a HVG kincsesbányája ezeknek a sztoriknak.
Már a rendszerváltás előtt megindult Magyarország az európai közösség felé, meg is érkezett barátként, de Orbán Viktor régóta ellenségként kezeli, aminek isszuk a levét.
Még nem látszik, ki érdemli majd ki a most 45 éves hetilapnál, hogy ennyit viccelődjenek vele, mint a jelenlegi miniszterelnökkel.
A Göncz Árpádtól Sulyok Tamásig tartó névsor arról árulkodik, hogyan változott a rendszer a rendszerváltástól máig.
A szükségállapot írja le legjobban, milyen egy választási est a szerkesztőségben – a teljes információhiányt az adatlavina követi.
Ha a trendvonalakat meghúzzuk, és hiszünk a HVG politikai elemző újságíróinak, akkor a vasárnap esedékes önkormányzati és európai parlamenti választásokon nem történhet más, mint a jobboldali gondolkozású magyar választók akaratának elsöprő győzelme.
Öt évvel ezelőtt a HVG úttörő feladatra vállalkozott: digitális előfizetéses magazint indítottunk, hogy két lapzárta között is segítsük a tájékozódást – cikkben, hangban és videóval.