Hamarosan jön az új KRESZ, de mi várható?
Régóta húzódik a KRESZ modernizálása, a most bejelentett felülvizsgálat előtt szakértőkkel beszéltünk arról, milyen változtatásokra volna szükség.
Régóta húzódik a KRESZ modernizálása, a most bejelentett felülvizsgálat előtt szakértőkkel beszéltünk arról, milyen változtatásokra volna szükség.
Kurt Cobain volt az utolsó hagyományos értelemeben vett „igazi” rocksztár, de épp ezt a sztárságot nem bírta elviselni. Dalai kitörölhetetlenül beleégtek a popzenetörténet legfontosabb fejezeteibe.
Megkopott a szociális érzékenység a társadalomban, és végzetes hiba lenne a szociális ellátórendszer fiskális szempontú reformja – mondta a HVG-nek 2008-ban adott interjúban a most elhunyt Ferge Zsuzsa. A cikket változtatás nélkül közöljük újra, emlékezve a szociológus akadémikusra.
108 milliárdot szán a kormány az új otthonfelújítási programra, ingatlanonként 7 milliós beruházásokat lehet finanszírozni, amiből hatmillió lesz a támogatás és egymilliót saját zsebből kell beletenni. Szakértők gyorselemzéséből most kiderül, mire lehet elég ez az összeg, és mekkora összeget lehet megspórolni, és kinek érheti meg igazán belevágni.
A Széchenyi-díjas társadalomtudós, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 93 éves volt.
Orbán Viktor és Márki-Zay Péter nyomában polgári körök 3.0-t szervez Magyar Péter. Egy párt, egyesület és ernyőszervezet hármasára épülő modellből az egyesületet újonnan bejegyezték, és az sem kizárt, hogy a szombati tüntetésen bemondja, mely párttal indul a választáson. Kérdés, működhet-e, és lehet-e sikeres egy politikai garázscég a NER-multi uralta Magyarországon.
Dolgozott az államigazgatásban, majd több kanyar után szappanárusként próbálta ki először a bécsi életet Kovács Dóra Márta, aki most nyelvtanárként dolgozik Ausztriában. Friss vállalkozóként az egészségügyben dolgozókat tanította főként, amivel két éve meg is nyerte az Osztrák Kereskedelmi Kamara versenyét. Fontolgatta, hogy hazajön, de arculcsapásként élte meg, amennyit kínáltak a munkájáért. A vele készült interjú a magyarok Ausztriában cikksorozatunk része.
Előszeretettel és egyre gyakrabban használja bűncselekményekkel vádolt vagy már el is ítélt külföldi politikusok megsegítésére a magyar diplomáciát az Orbán-kormány.
Magyar nagy tétben játszik, azt reméli, hogy most szombaton százezreket tud kivinni az utcára, amikor bejelenti, hogy új, ellenzéki pártot alapít – írja Lendvai a Der Standarban.
Míg Magyarországon az infarktuson átesett emberek 23 százaléka egy éven belül meghal, Svédországban ugyanez ez az arány 13 százalék. Sokan mégis jobban félnek a daganatos betegségektől, mint a szív- és érrendszeri kórképektől. Toldy-Schedel Emil kardiológus, a Budapesti Szent Ferenc kórház főigazgatója a hvg360-nak adott interjúban arról beszélt, kinek a felelőssége, ha a beteg nem ismeri fel a korai tüneteket, valamint arról is, milyen következményei lehetnek, ha nem jut el rögtön a területi kardiológiára.
Hogyan látja mai szemmel az Üvegtigrist és a Beugrót, és vajon tényleg betemethetetlenek-e az árkok a színházi-filmes szakmában? Kult-retro sorozatunkban Rudolf Péterrel, a Vígszínház igazgatójával utaztunk vissza az ezredfordulóra, reflektáltunk eddig karrierjére és vizsgáltuk meg a magyar előadóművészet jelenét.
Itthon is egyre többen esnek áldozatul annak a bűncselekménynek, amikor exbarátok bosszúból vagy hozzátartozók, tolvajok, olykor hekkerek anyagi haszon reményében intim vagy pornográf képeket töltenek fel róluk közösségi oldalakra, köztük a Discordra. Különösen súlyos probléma, hogy gyakran gyermekek esnek áldozatul e perverziónak. Hogyan védekezhetünk?
Nem érdemes arra várni, hogy a történelem igazságot szolgáltat a csalódásokért – mondja Geszti Péter, aki a pozitív gondolkodásra inspiráló előadásaival járja a boldogság-boldogtalansági ranglistán elfoglalt helyezését tovább rontó Magyarországot.
Miért nem evidens, hogy Budapesten rosszabb a levegő, mint máshol az országban? Mekkora légszennyezettségi probléma valójában a járművek kibocsátása? Mik a jó megoldások, mik a látszatmegoldások? Fenntarthatósági podcastukban tisztáztuk a szennyezett levegő kérdéskörét.
Sem a nők részvétele a forradalomban, sem a nyelvkérdés, mint a filmben központinak ábrázolt probléma, sem az a politikai légkör, amit felvázol a Most vagy soha!, nem úgy van bemutatva Rákay Philip kalandfilmjében, ahogy az a valóságban volt. A hétmilliárdos alkotás valamiért éppen arról feledkezik meg, amiért a márciusi ifjak valójában harcoltak. Interjú Szendrey Júlia kutatójával, Gyimesi Emese történésszel.
Nagy a szállópor koncentráció, a látótávolság drasztikusan csökkent, és éjjel jöhet a sáros eső.
Nem úgy állok ki a gyerekvédelemért, az alkoholizmus vagy a családon belüli erőszak ellen, hogy egy budai nagypolgári lakásban olvastam róla könyvben, mondta a HVG Portré rovatának adott interjúban Osváth Zsolt influenszer, vállalkozó. A Hősök terén február közepén megrendezett influenszertüntetés után sok támadást kapott, bele sem mer gondolni abba, mi lett volna, ha pártot alapítanak.
Hogyan készítsük fel gyermekeinket az életre – mind anyagilag, mind pénzügyi tudatosság szintjén? Ehhez adtunk tippeket pénzügyi podcastunkban.
A ’60-as évek Amerikájában vált gasztrocelebbé, méghozzá a francia konyha iránti rajongásával, ami eleve szembement az akkori konzumkultúra-trendekkel. Julia Child memoárjából kiderül, hogyan lett számára a főzés egy pénznyelő hobbiból sikeresen művelt hivatás, és milyen ízemlékeket őrzött meg hosszú évtizedek elteltével is.
Az autót vezető középkorú férfi viszont túlélte a balesetet.