Lyukas, mint a szita a magyar külügy biztonsági rendszere – erről is szól a Bolsonaro-botrány
Előszeretettel és egyre gyakrabban használja bűncselekményekkel vádolt vagy már el is ítélt külföldi politikusok megsegítésére a magyar diplomáciát az Orbán-kormány.
Két legyet ütött egy csapásra az amerikai demokrata kormányzat, amikor a The New York Timesnak kiszivárogtatták, hogy Jair Bolsonaro volt brazil elnök két napig a brazíliai magyar nagykövetségen rejtőzködött. Bolsonaro az amerikai szélsőjobboldal és Donald Trump republikánus elnökjelölt nagy barátja, hazájában nyomozás folyik ellene különböző vádpontokban.
Az a dühös tömeg, amely Brazília fővárosában megtámadta az állami intézményeket, meg van győződve arról, hogy Jair Bolsonaro csalással veszítette el az elnökválasztást. Rohamuk azonban több dologban eltér attól, amit Trump hívei tettek két évvel ezelőtt.
Február elején már összeesküvéssel vádolták meg, munkatársai közül többet le is tartóztattak, s ő első félelmében keresett menedéket a magyar nagykövetségen. Miután megbizonyosodott róla, hogy egyelőre nem fenyegeti a letartóztatás veszélye, elhagyta az épületet. Az eset nyilvánosságra hozatalával azonban Brazíliában további eljárásoknak néz elébe, amit a jelenlegi amerikai vezetés nyilván kárörvendően figyel.
Mint ahogyan ez történik Orbán Viktor esetében is. A nagykövetség megnyitása egy bűncselekménnyel vádolt politikus előtt csak az egyik fele a történetnek, magyar részről legalább ennyire izgalmas, hogy az amerikai lap videófelvételeket is mellékelt a cikkéhez. Mégpedig nemcsak műholdas vagy a nagykövetség előtti köztéri kamerák képeit, hanem épületen belülieket is. Azaz az amerikai szolgálatok bejáratosak a magyar nagykövetségek biztonságát felügyelő informatikai rendszerbe, hiszen a belső kamerák felvételeit nyilván egy biztonságosnak szánt informatikai rendszerben tárolják.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.