Jó hír, hogy újra kapható a Pilóta keksz, de brutálisan felment az ára
Az infláció nem kímélte ezt a terméket sem.
Az infláció nem kímélte ezt a terméket sem.
Hogyan függ össze az infláció, a kamatok, az árfolyamok és a gazdasági növekedés - és milyen szálakat húzogat a kormány és a jegybank, hogy nekünk jobb legyen? Egyáltalán, azért húzogatják? Mi van a jövő évi költségvetésben? Mi az a stagfláció és mikortól indulhat újra a hitelezés? Közéleti podcastunk legfrissebb adásában közérthetően magyaráztunk el mindent az elmúlt hetek sűrű gazdasági eseményeivel kapcsolatban.
A szlovén autópályakezelő június 15-én vagy július 1-jén tervezi bevezetni az új díjakat.
A jegybank június végi inflációs jelentése lehet mértékadó arra vonatkozóan, hogy hozzá kell-e nyúlni a bérekhez.
Ötven magyar cégvezetőből egy azt gondolja, hogy nyárra 2 százalékos lesz az infláció.
Csökken a GDP, miközben az infláció továbbra is extrémen magas: Magyarország is megérkezett a stagfláció nem túl vidám időszakába. Vannak ugyan ennél sokkal rosszabb gazdasági helyzetek is – például mindenképp jobban jártunk, mint ha hiperinfláció lenne –, de mégis különlegesnek számít ez az állapot: a krízisek változatos fajtái közül ez az, amelyre a legnehezebb megtalálni a megoldást.
Vagy már keddi kamatdöntő ülésén, vagy egy hónap múlva kezdheti el lejjebb vinni az MNB az irányadó kamatot. A hét hónapban, amíg 18 százalékos volt, a hitelezés visszaesett, a GDP csökkent, de a forintárfolyam sokkal jobb lett az akkorinál, és lassan az infláció is csökkenni kezdett. Most a feladat úgy beindítani a hitelezést, hogy közben a forint se zuhanjon meg, és az infláció se gyorsuljon vissza.
A tanárok meghatározatlan időre szüntették be a munkát, munkájuk társadalmi jelentőségének megfelelő szintű, inflációkövető bérezést követelnek.
Szinte mindannyian érezzük a jelenlegi gazdasági bizonytalanság hatásait, így napjainkban különösen fontos, hogy tudatosan bánjunk a pénzünkkel. De mit is jelent pontosan a pénzügyi tudatosság? Szoktuk-e figyelni a kiadásainkat? Vannak-e megtakarításaink, és mennyire tervezünk előre? Videónkban az utca emberét a mindennapi pénzügyekről kérdeztük.
Ódor Lajos év végére egy számjegyű inflációt prognosztizál, ugyanakkor az élelmiszerek drágulásával szerinte további gondok lesznek.
Az EU 18 tagállamában már most egy számjegyű az infláció, 15 százalék fölött egyetlen országban jár: Magyarországon. Itt viszont rögtön 24,5 százalékot mért az Eurostat.
A kiadásaink mellett a bevételek is nőttek, de nem ilyen mértékben, így a magyarok mérlege átlagosan havi 46 ezer forint mínusz.
Itt van a kapuban az mezőgazdaságra szánt temérdek uniós fejlesztési pénz, amihez csak úgy jutnak hozzá az agrárcégek, ha önerőt is tesznek hozzá. Ezt úgy kell kiizzadniuk, hogy közben a termékeik drága előállítása miatt kiszorulhatnak a hazai polcokról, így jövedelemtől eshetnek el. Ki és hogyan vágja át a Gordiuszi csomót?
2023-ban a magyar GDP-növekedés lényegesen elmarad az uniós átlagtól, ugyanakkor az infláció mintegy tíz százalékkal meghaladja a 27-ek átlagos pénzromlásának mértékét. Az Európai Bizottság tavaszi gazdasági előrejelzése megállapítja: az alacsonyabb energiaárak javítják a növekedési kilátásokat.
A szakértők szerint mostanra van, hogy akár félmillióig is elkúszik a jogosítvány ára.
Tovább növelte a vagyoni előnyét mindenki mással szemben a két leggazdagabb magyar; egy kicsit újra lassult, de még mindig extrémen magas maradt az inflációnk; átírták a gyorsforgalmi úthálózat koncessziós szerződését. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Legutóbb februárban, 400 termék árát vitték lejjebb.
Elvi döntést hozott a kamatstopokról a kormány.
A vállalkozás köszöni szépen, jól van.