Letették az új Duna-híd alapkövét
A Kalocsa-Paks a 20. híd lesz a folyó magyarországi szakaszán.
A Kalocsa-Paks a 20. híd lesz a folyó magyarországi szakaszán.
A Duna House számításai szerint ma több mint 2,5 millió forintot kérnének el havonta attól, aki Monica és Rachel lakását bérelné ki.
Idén több mint 6 ezer új építésű lakást adnak át a fővárosban, ami lassíthatja az albérletárak növekedését.
Tihanyban, Alsóörsön és Szántódon a legmagasabbak az árak.
Az egyik épületben megújul a kiállító- és a rendezvény terem.
A járvány alatt 20–40 százalékkal nőttek a telekárak.
Áder János köztársasági elnök pénteken újratárgyalásra visszaküldte az országgyűlésnek a május 26-án elfogadott új ingatlan-nyilvántartási törvényt, mert annak egyik pontja szerinte „értelmezhetetlen és alkalmazhatatlan”. Az államfőnek – vagy inkább szemfüles munkatársának, aki a hibát észrevette – igaza van. De hogyan szavazhatnak meg valamit, ami értelmetlen?
A törmelék jelentős része az utcára hullott, és nem a kordonnal elkerített részre.
Az államfőnek az ingatlan-nyilvántartási törvénnyel támadt problémája.
Komoly a mozgás az agglomeráció felé.
Hatalmas az igény a logisztikai ingatlanokra, gombamód szaporodnak az új létesítmények. A szállodapiacon viszont vége az építési láznak, az irodák sorsa pedig még mindig kérdéses.
Lehetőség, szándék és egyre inkább pénz is van kifejezetten a környezetet kímélő építkezésekre, felújításokra, ám még mindig inkább költség-, semmint energiahatékonysági szempontokban gondolkodik a lakosság.
A belvárosból a Duna partjára, horgászok, egy régi malom és a kiemelt kormányzati beruházás, a BudaPart lakópark szomszédságába költözik az új Dürer Kert. A szórakozóhelyet tíz éven át próbálták meg kirakni a Városliget mellől, mire sikerült a művelet. Mutatjuk, hol épül fel és milyen lesz az új Dürer.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egyedül indult a fürdőért és a mellette lévő hotelért folyó liciten. Amennyiben az állam és az I. kerület 30 napon belül nem él az opciós jogával, elindíthatják a felújítási munkákat.
A pályaudvart az elmúlt negyven évben nem újították fel átfogóan.
Fotósunk másfél napig járta Budapestet, hogy megnézze: valóban zavaróan belelóg-e a látképbe a Mol-csoport 120 méteres székháza. Bár az épület Európa felhőkarcolóitól elmarad, már félig kész állapotban is a főváros legmagasabb épületének számít. Építészeti csúcsteljesítményként vagy a történelmi Budapest látványát eltorzító szégyenfoltként tekintünk majd rá?
Már légtechnikai rendszerek kiépítésére is felhasználhatók a kormány felújítási programjának ingyenmilliói, a piac mégsem számít különösebb rohamra. Pedig a városi ember számára egyre fontosabb a jó minőségű levegő.
Az építkezéshez 4 milliárdot ad az állam, a Modern Városok Program keretében.
Átlépte a 100 milliárd forintos határt a havi lakáshitel-folyósítások összege 2021. márciusban, összesen 104,72 milliárd forintot helyeztek ki a hitelintézetek a lakossági ügyfeleknek. Bár a volumen jelentős részét még mindig használt lakás vásárlására fordítják az igénylők, márciusban látványosan megugrott az új építésű lakásokra és a korszerűsítésre felvett kölcsönök aránya is.
Mindössze néhány hétig élt az a szabályozás, hogy új társasházak mellé akár több parkolóhelyet is lehessen építeni. A beruházók szerint azonban ezzel nagyon elszaladtak volna az árak. Most ismét a régi szabályozás van érvényben: 1-nél több parkolót kialakítani nem lehet. Közben nem ritka, hogy egy családnak ma Magyarországon 2-3 autója is van, és ezek hely híján közterületeken állnak.