Gyakorlatilag leállt a hepatitis C szűrése Magyarországon
A szakemberek most főleg a koronavírusos betegeket kezelik.
A szakemberek most főleg a koronavírusos betegeket kezelik.
A University of Nevada tudósai szerint egyre több bizonyíték van arra, hogy az első fertőződés nem ad teljes védelmet a betegséggel szemben.
Már több mint 37 millióan fertőződtek meg a kórokozóval.
A több teszthez elsősorban több mintavételező szakember kell, belőlük azonban eddig sem volt elég. Szakemberek szerint a jelenlegi magyar tesztelési gyakorlat egész egyszerűen alkalmatlan arra, hogy a járványgócokat felkutassák.
Egyre több németországi térségben gyorsul az ellenőrizhetetlenséggel fenyegető sebességre az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) terjedése, a vasárnapi adatok szerint már harminc régióban érte el a kritikus szintet az új fertőzések száma. Ugyanakkor a halálesetek és az intenzív ellátásra szoruló betegek száma alig emelkedett.
A brit kormány egyik egészségügyi tanácsosa szerint a nagy-britanniai koronavírus-helyzet a járvány márciusi elhatalmasodásának időszakához hasonló fordulópont előtt áll, de azonnali cselekvéssel meg lehet akadályozni, hogy "a történelem megismételje önmagát". Közben tesztelni kezdték, hogy a BCG-oltás segít-e a koronavírus-fertőzés elleni védekezésben.
Egy japán szakértő szerint ki kell tiltani a nézőket a stadionokból.
A szakszervezet szerint a produkció munkatársai a betegek, köztük a koronavírusos páciensek hordágyai között álltak.
A belügyminiszter az operatív törzs egyik irányítója. Pintér Sándor szerint a számok alapján még mindig Magyarországon van a leghatékonyabb védekezés.
A járvány kezdete óta egy napon sem volt annyi magyar haláleset, mint most. Nyolcszáznál is több új fertőzöttet diagnosztizáltak, pedig annyira kevés tesztet végeztek el, mint szeptember 2-a óta soha.
Hiába kérték az ír egészségügyi szakértők a legszigorúbb járványügyi intézkedéseket, a kormány csak egy kicsit szigorított.
A szakértők régóta figyelmeztetnek, hogy a hivatalosan regisztrált fertőzötteknél valójában jóval többen lehetnek, akik elkapták a koronavírust.
44 százalék elégedetlen a járványügyi intézkedésekkel, 3 százalék szerint pedig járvány sincs - derült ki a Pulzus Kutató felméréséből.
A 15 éves lány szeptember elején hunyt el, a boncolás során állapították meg, hogy koronavírus okozta a halálát.
A Bill Gates alapítványa által támogatott Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) szerint katasztrofális fordulatot vehet a magyarországi koronavírus-járvány.
Brit kutatók közös tanulmánya ábrándította ki a reménykedőket.
604-gyel nőtt az aktív fertőzöttek száma, miközben annyian haltak meg, ahányan április közepe óta egyetlen napon sem.
169-cel nőtt az aktív koronavírus-esetek száma.
Négy másik országgal együtt minket is a vörös mezőbe sorolt az európai járványvédelem (ECDC).
Nemcsak a kormány kezeli máshogy a koronavírus második hullámát, hanem mi magunk is. Mi változott meg bennünk a két hullám alatt? Szakemberekkel beszélgettünk.