Először nem jelentettek újabb fertőzöttet Új-Zélandon március közepe óta
A kiskereskedelem már újraindult az interneten.
A kiskereskedelem már újraindult az interneten.
Bár hamarosan újranyithatnak a piacok Ukrajnában, több száz kiskereskedő tüntetett a korlátozások enyhítéséért, hogy biztosíthassák a megélhetésüket.
Nemcsak ideiglenesen, hanem belátható ideig marad a kiskereskedelmi különadó, jelen állás szerint a benzinkutaktól a könyvesboltokon keresztül a gyógyszertárakig mindenkinek. A Pénzügyminisztérium a környezetvédelemmel indokolja a sarcot. A külföldi kereskedőkre is vonatkozik, szóval indul a NAV vs Amazon meccs.
A tapasztalatok alapján a 65 év felettieknek fenntartott, 9 és 12 óra közötti sávban üresek a boltok, azon kívül pedig túlterheltek. A szombat is problémás, aznap teljesen megszűnhet a különleges idősáv.
A költségvetés szempontjából aprópénz, amit a kormány a kiskereskedelmi különadóból vár. Sok, amúgy is padlót fogott vállalkozásnak viszont hatalmas pluszteher. Az érv, miszerint a nagy nyereségű multikat sújtja, pedig egész egyszerűen nem igaz.
Az idei év első két hónapja még felfele húzza a kiskereskedelem számait, de a válság miatt már a visszaesés sem kizárt.
Az elektronikai cikkek kiskereskedelmében még nem látszik a rohamosan növekvő munkanélküliség. Akkora a kereslet, mint karácsonykor, de megváltoztak az igények: immár a kertészkedési eszközök is pörögnek, a fotós eszközökre viszont nincs akkora kereslet. A tévéeladásoknak viszont betehet, hogy elmarad a foci-Eb.
A GfK szerint világszerte visszaesés volt a kiskereskedelemben, az otthoni tanuláshoz szükséges eszközöket viszont veszik, mint a cukrot.
A háztartási fertőtlenítők forgalma így is megháromszorozódott az előző év azonos időszakához képest.
A folyamatos áruszállítás érdekében húsvétkor is közlekedhetnek a kamionok.
Már februárban is több évtizedes rekordot döntött a magyar kiskereskedelmi forgalom növekedése, annyian rohantak a boltokba a járványtól tartva.
Központi intézkedéseket kell hozni a bevásárlóközpontokra is, mert hiába tűntek el a vásárlók a koronavírus miatt, a plázatulajdonos cégek pont úgy tartják a markukat a bérleti díjért, mintha mi sem történt volna – ezt állítják bérlők. Megszereztük több nagy fővárosi pláza belső tájékoztatását, amelyekben arra hivatkoznak, hogy részükről minden adott a bevásárlóközpontok működéséhez. Sőt, olyan is van, ahol még pluszpénzt is kérnek, mert többet kell takarítani a járvány idején. De hogy tudná ezt kitermelni a kijárási korlátozás miatt ellehetetlenült ruhaboltos vagy a hetek óta zárva tartó thai masszázsszalon üzemeltetője?
Több mint nyolcmilliárd euróval csökkenhetnek az idén a lakossági fogyasztási kiadások Ausztriában a koronavírus-járvány miatt az osztrák Wifo gazdaságkutató intézet prognózisa szerint.
Az élelmiszerlánc sávokkal jelzi a pénztár előtt az ajánlott távolságot vevői között.
Limitálják a kosárba tehető liszt, cukor, és hús mennyiségét, vagy éppen a lédig és darabáruk mennyiséget határozzák meg egyes élelmiszerboltokban. A polcokat több helyen mostanra feltöltötték, úgy tűnik, megpróbálják megakadályozni, hogy pár nap alatt ismét kiürüljenek az üzletek.
A kereskedelemben most nem is az áruhiány, hanem a munkaerőhiány okoz gondot.
Újabb szigorú intézkedést vezetett be Csehország: minden kiskereskedelmi egységet és vendéglátóhelyet zárva kell tartani, már szombat reggel sem nyithatnak ki. Ez alól csak a szupermarketek, a benzinkutak, a gyógyszertárak, az elektronikai cikkeket, valamint az állateledelt árusító boltok és az újságárusok a kivételek.