A kiutasított menedékkérők önkéntes hazatérésével spórolna az Európai Bizottság
Hatszor olcsóbb az EU-nak, ha valaki önszántából tér haza, mint ha erre kényszeríteni kell.
Hatszor olcsóbb az EU-nak, ha valaki önszántából tér haza, mint ha erre kényszeríteni kell.
Visszatért Németországba egy náci koncentrációs tábor egykori őre, aki több mint hatvan évig élt az Egyesült Államokban, ahonnan tavaly kiutasították - közölte a német szövetségi rendőrség egyik szóvivője szombaton.
Nem verte nagy dobra, de visszakozott a kormány az iráni egyetemisták ügyében, akik a koronavírus-járvány első regisztrált fertőzöttjei voltak Magyarországon. Megszűnt az ellenük indult büntetőeljárás, de tartózkodási engedély is kell ahhoz, hogy Magyarországon tanuljanak tovább.
A 13 éves kora óta Magyarországon élő iráni hallgató keresete szerint a rendőrség túllépte a hatáskörét és nem is bizonyították be, hogy nem tartotta be a járványügyi szabályokat.
A horvát rendőrség által tévesen kiutasított nigériai asztalitenisz játékosok elhagyták Boszniát.
A lány a gyámszüleivel él Kanadában, a hatóságok szerint el kell hagynia az országot.
Verseny után, a zágrábi utcán állították meg őket a rendőrök, és mivel a szálláson hagyták a papírjaikat, egy nappal később már egy bosnyák menekülttáborban találták magukat.
28 ezernél is több olyan migráns él Németországban, akit korábban már kitoloncoltak. Csaknem háromszázan már ötödször tértek vissza.
Egy dán bíróság kedden elrendelte az Iszlám Állam dzsihadista szervezet egyik, Törökország által visszatoloncolt harcosának előzetes letartóztatását 27 napra.
Nem sikerült kitoloncolnia Törökországnak egy amerikai állampolgárságú, arab származású feltételezett dzsihadistát, mert a görög hatóságok visszafordították a határról – jelentette a Sabah című török lap.
Ebben benne van az útiköltség, a tolmács, az orvosi ellátás és az eljárással kapcsolatos minden kiadás.
A férfi már Cipruson van a családjával. Pont hazaért lánya 10. születésnapjára.
Kétezer olyan embert keresnek, akiknek a kitoloncolását már elrendelték, de a bírósági felszólítás ellenére sem hagyták el az országot.
Fellépni sem engedték, pedig ez lett volna 200 állomásos világkörüli turnéjának utolsó állomása.
Demokrata párti képviselők kérésére halasztja a razziákat, de azt is írta: ha nincs megállapodás, "kezdődik a deportálás".
13 tény helyett 21 valótlanságot állít a Magyar Helsinki Bizottság a kitoloncolt afgán családokról, állítja a Belügyminisztérium. Tagadják például, hogy az egyik afgán asszony veszélyeztetett terhes lenne.
Éjjel, rabomobillal vitték őket a szerb határra.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága szerint a történtek kirívóan sértik a nemzetközi és az uniós jogot.
Korábban az Emberi Jogok Bírósága ezt részben megakadályozta, de kiderült, hogy a Frontex légi kitoloncolási műveletében, több európai országgal közösen végül 22 társával együtt az afgánokat is kiutasították az unióból.
A BBC három afgán családról ír. Az egyik esetében az Emberi Jogok Európai Bírósága avatkozott közbe.