Népszava: 717 ezer felnőtt nem szerepel az oltási tervben
A kiszivárgott dokumentumok kevesebb beoltandó emberrel számolnak, mint amennyi a KSH szerint van.
A kiszivárgott dokumentumok kevesebb beoltandó emberrel számolnak, mint amennyi a KSH szerint van.
A minisztérium szerint, ha a krónikus beteg tanárokat kivonnák az oktatásból, akkor az iskolák egyötöde működésképtelenné válna.
Orbán Viktor reggeli rádióinterjújában elmondta, újra azt kell figyelni, hány üres ágy van a kórházakban.
Orbán Viktor miniszterelnöknek csütörtökön csak rossz híre volt, azt mondta, a járvány két legnehezebb két hete jön, az eddiginél is nagyobb terhelés lesz a kórházakon. A járványügyi korlátozásokat március 15-ig hosszabbította meg a kormány. Ezek után érkezett a miniszterelnök a Kossuth Rádióba a szokásos péntek reggeli interjúra. Arról beszélt, a kórházakban vissza kell hozni a tavaly áprilisi és novemberi korábbi készültségi állapotot, illetve az Európán kívüli külföldi utazásokat korlátozni fogják. Arról, hogy kell-e további szigorítás, a következő napok adatai alapján döntenek.
Erős az ellenérzés a kínai Sinopharm vakcinával szemben, amellyel a héten oltanak be több mint 200 ezer embert Magyarországon. Nincsenek például arra vonatkozó tömeges eredmények, hogy a 60 évesnél idősebbeknél mennyire hatásos, itthon mégis őket oltják vele. Mennyire biztonságos ez így számukra? Hogyan viselkedjen az, akit már beoltottak? Mennyire hiányzik az OGYÉI vizsgálat, illetve mire elég az NNK-é? Erről kérdeztük Falus András Széchenyi-díjas immunológust, egyetemi tanárt, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját.
Többen is problémásnak látták, hogy az izrael által megszállt területet alig oltják, miközben százezret szórtak volna szét a szövetséges országok között.
A tagállami vezetők szerint már most meg kell kezdeni azt a munkát, amellyel megelőzhető, hogy az uniós egészségügy a jelenlegihez hasonló kihívásokkal szembesüljön egy újabb járvány esetén. A vakcinaútlevélről egyeztetnek tovább.
A tagállamok önállóan vezetik be a tanúsítványt, de az az egész unióban érvényes lesz.
Az igazgató szerint vélhetően a személyzettől kapták el a vírust.
A külügyminiszter szerint amíg naponta 100-150 ember meghal, és 15 milliárd forintba kerülnek a gazdaságnak a korlátozások, addig senki se mondja meg, hogy honnan legyen vakcina. A külpolitika pedig amúgy sem óvoda, hogy fejsimogatásért dolgozzanak a nagykövetek és főkonzulok.
Az oltóanyaggyár körülbelül 6,7-7 milliárd forintba kerül majd.
Miközben a cseh vakcina-diplomácia második sikerét jelenti be Andrej Babis, Szlovákia is tárgyalásokba kezdett, hogy az EU-n belülről kölcsönözhessen koronavírus elleni oltóanyagot.
A koronavírus a gyenge légzőizomzattal rendelkezőket sújtja a leginkább, de ezeket az izmokat már három hét alatt meg lehet erősíteni.
Több óvodai csoport és iskolai osztály is karanténba került, a földhivatal pedig bezárt. Egyre több a 14 éven aluli beteg, és kórházban ápoltak száma is emelkedik.
Ezekkel együtt már négy vakcinát használnak az országban. Mind kínai készítmény, a nyugati oltóanyagokat nem engedélyezik.
Nemcsak életeket ment, üzletnek sem utolsó a vakcinagyártás.
A miniszterelnök szerint minden lélegeztetőgépre szükség lesz.
Akár tízmillió adagra is bejelenthettük volna az igényünket, ehhez képest 1,7 millió adag oltóanyagot rendelt a magyar kormány a Modernától. Pedig a túlrendelésnek nincs kockázata.
A harmadik hullám emelkedő szakaszában vagyunk, a járványügyi intézkedéseket pedig március 15-ig fenntartják.
Az oltóanyag külföldi értékesítésével foglalkozó orosz állami befektetési alap már januárban közölte, hogy benyújtották a kérelmet, erről azonban nincs igazolás az Európai Gyógyszerügynökségnél.