Trump nem vállalja a felelősséget, ha valaki fertőtlenítőt iszik a koronavírusra
„Nem értem, miért” – válaszolta az amerikai elnök a kérdésre, felelősnek érzi-e magát azért, ha valaki a tanácsára fertőtlenítőt inna.
„Nem értem, miért” – válaszolta az amerikai elnök a kérdésre, felelősnek érzi-e magát azért, ha valaki a tanácsára fertőtlenítőt inna.
Korábban már közel 10 ezer rabot elengedtek az afgán hatóságok, most több, mint kétszeresére nő ez a szám.
Az utóbbi hónapokban több mint tízszeresére nőtt az alkoholmérgezések száma az országban.
A koronavírus-járvány miatt Karácsony Gergely nem hívja össze a közgyűlést, hanem maga dönt a fővárosi közlekedés megváltoztatására irányuló javaslatokról.
Egyre nagyobb a feszültség az egészségügyi dolgozók körében, két nő kiugrott a kórháza ablakán.
Az Indiai Orvostudományi Kutató Tanács szerint a termékek nem mutatják ki, hogy a vizsgált személy fertőzött-e.
A független magyar újságírók helyzete már a koronavírus-járvány előtt sem volt könnyű, azóta viszont még nehezebbé vált az információszolgáltatás. Újabb kutatás a TASZ-tól.
Járvány idején a hülyeség is vírusként terjed. Erre hoz példákat a Duma Aktuál, Litkai Gergely vezetésével fotókon keresztül mutatja be, milyen különös dolgokra lehet bukkanni az interneten.
Tíz napja még csak egy lakó tesztje tett pozitív. Az otthont fenntartó Katolikus Szeretetszolgálat egy hete ködösít arról, hogy mi a helyzet az általa működtetett további, összesen tizenhárom intézményben.
A gyanúsítottak valótlan tényeket közöltek a koronavírus magyarországi megjelenéséről és hatásáról.
Az olasz polgári védelmi hatóság közzétette a hétfői koronavírusos statisztikai adatokat.
Miért nem látom, a 100 leggazdagabb magyar hogyan segít? - teszi fel a kérdést Ónodi Eszter. A színésznő szerint nem mehet tovább a harácsolás, a társadalmi felelősségvállalás sokkal fontosabb lesz a következő időszakban. Megijesztette a korlátozások belengetett enyhítése, még akkor is, ha tudja színházakat várhatóan az utolsók között nyitják majd újra - ismeri el Ónodi.
A vakcinára nem kérnek szabadalmi védettséget, így olcsóbban tudják majd kínálni.
A tagállamoknak biztosítaniuk kell, hogy a hatóságok továbbra is kezelni fogják a családon belüli erőszak eseteit, valamint közvetlen szükséghelyzeti alapokat kell létrehozniuk az erőszak áldozatait támogató szervezetek, többek között a menedékhelyek számára – írja Helena Dalli, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős tagja.
Mindenkinek lesz állásajánlata három hónapon belül, aki elveszti a válság miatt az állását, ha nem cégektől, akkor az államtól – ígérte a miniszterelnök hétfőn. Ebből kiolvashatjuk azt, hogy újra felpörgetnék a közmunkaprogramot, de ez sokkal több problémát okozna, mint 2010 után. A kormány próbálkozott az elmúlt években még szövetkezetek szervezésével is, sikertelenül.
A friss húsárut kínáló piacokon élő állatokat – és kéz alatt vadállatokat – is árulnak, utóbbiakat belföldön tilos eladni, de exportjukat a kínai állam még támogatja is.
A koronavírus miatt eddig 23 521 ember hunyt el a dél-európai országban.
A koronavírus-járvány elhúzódás miatt további 10 gigabájtnyi mobilinternetes adatkeretet biztosít előfizetőinek a Telekom. Más meglepetés is van: a 65 év felettiek például ingyen telefonálhatnak.
Egyre több ország kezdi fejleszteni a kerékpárutakat, a koronavírus-járvány miatt ugyanis a tömegközlekedésnél jóval biztonságosabb kerékpárra pattanni. Budapest sem maradt ki a sorból, a Nagykörút Üllői út és Váci út közötti szakaszán is ideiglenes sávot létesítenek a bringásoknak.
Milliók élnek karanténban, hanyatlik a gazdaság, az egész világ azon szorong, mikor lesz ennek vége. A kormány bejelentése alapján május 3-án tetőzik a járvány Magyarországon. Mit mind a tudomány, mi lesz ennek a vége?