Tippelje meg, hány éves tejes zacskót találtunk épen
Komoly érv a műanyaghulladék visszaszorítása ellen.
Komoly érv a műanyaghulladék visszaszorítása ellen.
Lehetséges, hogy egy tartályhajó ürítette ki szennyvizét és olajrakománya egy részét valahol a Földközi-tengeren, a káros anyagok pedig az izraeli partvidékre sodródtak.
Mostanra sem a Szamos, sem a Tisza vizében nem tapasztalható elszíneződés.
A használt olajat gyűjtő céggel együttműködő önkormányzatok visszatérítést is kapnak a leadott olaj után.
A szerdai esőtől megáradt patakok mosták ki a szennyezést a Miszbányához közeli bányából.
A világ harmadik leggazdagabb embere arról beszélt, tudja, hogy ő sem tökéletes, de akkor is mindent meg kell tenni a klímavédelemért. Ő például fenntartható üzemagyagot vesz a magángépébe.
Törvényben igyekszik elejét venni a német kormány annak, hogy a világ másik végéről származó termékek gyártásához a kényszermunka vagy a környezetvédelmi normák megsértése kötődjön. A probléma nem új: az európai divatmárkák előszeretettel szervezik ki a gyártást olyan országokba, ahol lazábbak a környezetvédelemre vonatkozó szabályozások, olcsó és kizsákmányolható a munkaerő. Ennek vélhetően akkor lehet csak vége, ha az Európai Unió jogszabályba iktatja, hogy bármilyen környezeti vagy emberi jogi sérelemért a márkák felelnek, mégpedig a bíróság előtt. A fogyasztók ugyanis addig tiltakoznak a kényszermunka ellen, amíg meg nem kezdődik a leárazás.
Szakértők szerint 2030 környékén elkezdhetnek komolyabb mértékben terjedni az önvezető járművek, amelyek érkezésére érdemes időben felkészülnie a városoknak.
Szeméttel teli vizekre panaszkodnak több balkáni országban is, már az erőműveket fenyegeti a hulladéktömeg. A szerb–montenegrói határnál elkezdték kitakarítani az egyik tavat.
A vízlepergető ruházathoz használt anyag különböző egészségi problémákat okozhat.
A vízügyesek szerint évekbe telik elérni a szennyezés előtti állapotot.
A szennyezés miatt feljelentést tett a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság, a rendőrség ismeretlen tettes ellen nyomoz.
A Michigani Egyetem kutatóit is meglepte, amikor a 11 ezer méteres mélységével a Föld legmélyebb pontjának tekinthető Mariana-árokban, illetve az Új-Zéland közeli Kermadec-árokban élő tengeri lényekben egy különösen mérgező nehézfémre, a higanyra bukkantak.