A Fidesz nem szavazta meg a rokonok kizárását a hódmezővásárhelyi közbeszerzésekből
A kormánypárti képviselők szerint az egész csak színjáték, amivel Márki-Zay Péter el akarja kenni, hogy egy rokona nyert közbeszerzést.
A kormánypárti képviselők szerint az egész csak színjáték, amivel Márki-Zay Péter el akarja kenni, hogy egy rokona nyert közbeszerzést.
Korábban volt belőle problémája, hogy a sógornője férje nyert megbízást.
Háromszoros áron, közbeszerzés nélkül takaríttat a szegedi egyetem egy Fidesz közeli céggel. Most a rendőrség nyomoz az ügyben.
Az egyetem vezetése szerint a takarító céget a jogszabályok betartásával cserélték le, és a szerződött összegnél is a mindenkori piaci árakat vették figyelembe. Ha nem elírás, akkor az előző cégnél a 2009-es, a jelenleginél pedig a 2021-es árakat vették alapul. Az egyetem szerint politikai támadásról van szó, bár a sajtóban megjelenteket alig cáfolták.
A RTL Híradó riportja szerint volt ennél kedvezőbb ajánlat is, de Nemesi cégének pályázata több pontot kapott, így végül ők újíthatják fel a Szegedi Tudományegyetem jogi karának épületét.
A lap szerint nem várták meg a tárgyalásos szakasz lezárultát, így nem is lehet tudni, mennyiért vállalta volna a szállítást a két pályázó.
A takarítási pluszpénzt más kari költségekből fedezheti az egyetem.
A Speciálterv Építőmérnöki Kft. nyerte a tendert, már szerződtek is.
Az EU raktáraiba került berendezések a leírás alapján modernebbnek tűnnek. A jelentős árkülönbség oka az lehet, hogy a tavalyi árakat a hirtelen jött igény is felverte.
Gázhálózatok távfelügyeletét végezheti el a cég, amelyben ifjabb Orbán Győzőnek is tulajdonrésze van. A miniszterelnök családtagjai ritkán nyernek közbeszerzésen fővállalkozóként, általában alvállalkozóként vagy beszállítóként szoktak dolgozni.
A Főpolgármesteri Hivatal szerint kemény feltételek mentén fogják ellenőrizni az az RNBH Konzorcium munkáját.
Tavaly szeptemberig összesen 103 ember volt, akit menedékkérőként regisztráltak Magyarországon.
A hatóság szerint a három cég egyeztetett arról, hogy a közbeszerzéseken meghatározzák az ajánlati áraikat és a nyertes személyét.
"Orbán titkos alagútjaként" dobta be a köztudatba a Jobbik a Puskás Arénába tervezett beruházást, pedig valójában egy ilyen építkezést lehetetlen lenne titokban tartani és nem is ez a cél. Jóllehet sokakban a hír hallatán egy alagúton át menekülő politikus képe sejlik fel, valójában ez a pénzről szól: ha egy beruházás bizonyos részletei titkosak, akkor a költségekkel a nyilvánosság előtt sem kell elszámolni. Főleg akkor, ha a beruházás utólag épül, tehát eleve drágábban, mintha akkor építették volna meg, amikor a stadiont.
A szigetvári önkormányzat költségvetési csalás miatt feljelentette a kivitelezőt, mert szerintük nem teljesítette megfelelőn a városi látványfürdő építési munkáit.
Az A-Híd Zrt. szerint a híd műszaki állapotának romlása, az építőipari infláció és az euró árfolyamváltozása is megnövelte a költségeket.
Brüsszel jóváhagyása nélkül nem jutnak forrásokhoz a tagállamok a helyreállítási alapból, ezért már most komoly egyeztetések folynak a fővárosok és az Európai Bizottság között. A kifizetéseknél szerepet fognak játszani az úgynevezett országspecifikus ajánlások, amelyek Magyarország esetében sok kritikát fogalmaznak meg a korrupció és a közbeszerzések átláthatatlansága miatt.
Az Európai Bizottság az információk szerint levélben kereste fel a kormányt, mert úgy látják: jogszabálymódosítások szükségesek a magyar korrupciós kockázat csökkentéséhez. Gulyás szerint nem történt ilyen. Bánki Erik egy nappal korábban viszont úgy fogalmazott: túl átláthatóak vagyunk.
Jogszabálymódosítások szükségesek a magyar korrupciós kockázat csökkentéséhez, ehhez azonban hiányzik a politikai akarat. Az Európai Bizottság levélben fordult a magyar kormányhoz, amely még nem válaszolt. A tét 6,3 milliárd euró.
A korrupciós kockázatok kiküszöbölését és a közbeszerzési verseny átláthatóbbá tételét kéri az Európai Bizottság egy nyilvánosságra került dokumentum alapján.