#lapajánló

Gergely Márton: Hűtlen kezezés

Hogyan lehetne meggyőzni a kormányfőt, hogy a közoktatás ér annyit, mint a sport? Öltözzenek a tanárok címeres mezbe? Nevezzék a tanévet mostantól szezonnak, a felvételit helyosztónak, az általános iskolát utánpótlás-nevelésnek?



Nagy Gábor: Isten óvja

Fegyver az, amivel az ellenségnek kárt lehet okozni, és Vlagyimir Putyinnak van olaj- és gázcsapja, amit nem fél használni. Ez a HVG hetilap ajánlója.







Farkas Zoltán: Álláspontok és üléspontok

Azt tervezi az Aldi, hogy az évkezdő nyolcszázalékos béremelés után a magas infláció miatt július elsejétől újabb 8–19 százalékkal emeli meg alkalmazottai fizetését. Az árstop kiagyalója, Nagy Márton erre felszisszent: vigyázat, ebből ár-bér spirál lesz; ha a munkáltatók inflációkövető béremelést adnak, annak még nagyobb infláció lesz a következménye.






Kocsis Györgyi: A potyautas

A kicsinyes korlátoltság e kelet-európai „Svájca”, vagyis Magyarország, amely az elvtelenséget és a kapzsiságot hazafiasságnak és semlegességnek stilizálja föl, most a kötelességeire emlékeztető leckéket kap – áll a friss HVG-ben.




Gergely Márton: Szavazz, polgár!

Tizenkét éve kormányoz Orbán Viktor kétharmaddal, bár a megfogalmazás megtévesztő: számára az alkotmányozó többség százszázalékos hatalomgyakorlást jelent. Mostanra eljutottunk addig a pontig, amikor fékekből és ellensúlyokból egyetlen valódi erő maradt: a polgár. Tőle fél a hatalom, ezért változtatta permanens kommunikációvá a kormányzást. És neki köszönheti egyetlen számottevő sikerét az elmúlt évben az ellenzék.




Nagy Gábor: Világbéke

A világbéke óhajtása hirtelen már nem gúny vagy üres szlogen, bár utópiának persze az. Ez a HVG heti ajánlója.