Miért fektetik hasra a koronavírusos beteget, ha lélegeztetésre szorul?
Az orvosok szerint a súlyos állapotban lévő fertőzötteken az segíthet a legtöbbet, ha hasra fektetve kezelik őket.
Az orvosok szerint a súlyos állapotban lévő fertőzötteken az segíthet a legtöbbet, ha hasra fektetve kezelik őket.
Sok embernek okozhat megoldhatatlan problémát, hogy a járványhelyzet miatt a kórház most hazaküldi az eddig ott ápolt beteg családtagjukat. Az Emmi szerint csak azt küldik haza, akit otthonában is el lehet látni, egy család egészen máshol érzékeli ennek a határát. Egy egészségügyi szakember szerint sokan valóban nem igényelnek kórházi szintű ellátást, de a kormány eddig nem tett semmit azért, hogy számukra szociális ellátást nyújthassanak.
A szuperolcsó számítógépeiről ismert Raspberry a tervek szerint három hónap leforgása alatt 250 ezer darabot gyártana a Raspberry Pi Zeróból, hogy minél olcsóbban és minél gyorsabban lehessen lélegeztetőgépeket készíteni.
Az egyik orvosi oxigént előállító és forgalmazó vállalat több tízmillió forintot költ erre - tudta meg a hvg.hu. Ahol nincs idő és lehetőség a bővítésre, a szükségágyak mellé nagyobb palackokat tesznek.
Az a két beteg, aki lekerült a lélegeztetőgépről, jól van. Az operatív törzs szerdai tájékoztatója.
„Ez már az a kategória, amikor frontsebészet van” – mondja az Óbudai Egyetem dékánja, Kozlovszky Miklós ötletgazda, amikor arról beszél, hogy egy mérnökökből, informatikusokból, orvostanhallgatókból álló közösség nagy erőkkel azon dolgozik, hogy ha nagyon eldurvul a járványhelyzet, minden rászoruló koronavírus-fertőzött kapjon megfelelő lélegeztetést. A feladat óriási, és egyelőre kérdés, hogy meg tudják-e ugrani.
A Tesla a héten már meg is kezdte az ajándék lélegeztetőgépek kiszállítását az amerikai kórházaknak, ám az intézmények nem egészen azt kapták, amire elsőre számítottak.
A javaslatuk, mondják, a gyárak leállása ellen is védene.
A kezeléshez szükséges tudást tanfolyamon kapják meg az érintettek.
A kijelölt cégek közt van például a Philips is.
Az új iránymutatás szerint megtagadhatják az intenzív ellátást azoktól a betegektől, akiknek kisebb a túlélési esélyük.
A Tesla és SpaceX cégek első embere a szállításért sem kér pénzt. Elsősorban amerikai kórházaknak segít a nem mindennapi akcióval.
Szinte az egész autóipar próbál valamilyen módon részt venni az egészségügyi eszközök gyártásában.
Egyszerű, de hatékony szerkezetet készített a Virgin Orbit, hogy segítsen az amerikai orvosoknak a koronavírus-járvány elleni küzdelemben. A tervek szerint heti 1000 darabot állítanának elő belőle.
Telefonos csalással próbálnak átverni adakozó kedvű XVIII. kerületieket.
A Mercedes Forma–1-es csapata is segített angol kutatóknak, hogy egyetlen hét alatt fejlesszenek légzéskönnyítő eszközt az új koronavírustól megbetegedett pácienseknek.
Az eddigi 17 után újabb 15 olyan ágyat állítottak fel a budai intézményben, ahol lélegeztetni tudják a koronavírusos betegeket.