Rájöttek, hogyan akadályozhatják meg, hogy a madarak nekirepüljenek a szélerőműveknek
Megfelelő festéssel megelőzhetők a madárbalesetek.
Megfelelő festéssel megelőzhetők a madárbalesetek.
Már szavazhat arról, mi legyen 2021-ben az év madara.
Míg Hollandiában csupán két madárfajra lehet vadászni és az uniós átlag is csak harminc, addig a francia törvények 64 – köztük veszélyeztetettek – vadászatát is engedélyezi.
Döbbenetes távolságot tett meg a madár.
Valószínűleg a valaha felfedezett legkisebb dinoszaurusz lehet az a kicsiny teremtény, amelynek koponyája páratlanul jól megőrződött egy 99 millió éves borostyánban.
Kiváló állapotban maradt fenn az a jégkori madártetem, amelyet svéd kutatók fedeztek fel Szibériában – mármint ahhoz képest kiváló az állapota, hogy 46 000 évet töltött a jégben.
India madárpopulációja jelentősen megfogyatkozott az elmúlt évtizedekben egy kormányjelentés szerint.
Az Enantiornithes csoportba tartozó madarak szárnyáról eddig úgy tudtuk, nem volt túl nagy, egy nemrég megtalált borostyán azonban nem erről árulkodik.
A PigeonBotot a galambok ízületeinek működésére alapozva fejlesztették ki.
Albínó örvös légykapók születtek a Pilisben, a szakemberek 1982 óta tartó vizsgálataik során először találtak pigmenthiányos légykapófiókákat.
Fajtól függetlenül hasonlóan reagál a természetben zajló folyamatokra az észak-amerikai madárpopuláció.
És húszezer embert. A helyszín a tatai Öreg-tó.
A világ leghangosabb madaraként ismerték el amerikai kutatók a csombókos harangozómadarat (Procnias albus), amelynek kiáltásai elérhetik a 113 decibelt, egy cölöpverőgép hangerejét is.
Amerikai kutatók szerint a csombókos harangozómadár (Procnias albus) kiáltásainak hangereje elérheti a 113 decibelt. Ilyen hangos például egy cölöpverőgép. Videó.
Kalitkájuk nem volt, kényszerhelyzet állt elő.
A világ egyik legősibb madárfajának maradványait fedezték fel az új-zélandi Waiparában.
Megbomlott a térség ökoszisztémája az állatok élőhelyének elvesztése és más tényezők miatt.
A városi környezetben élő varjaknak, amelyek hozzáférnek emberek ételhulladékához, magasabb a koleszterinszintjük a vidéken élőknél – derítették ki amerikai ornitológusok.
Mérföldkövéhez érkezett Új-Zéland legrégebbi papagájfaja, a kihalás szélén álló kakapó szaporítási programja: a röpképtelen madarak populációja hetven év után először érte el a 200 példányt. A hírt Andrew Digby, az új-zélandi természetvédelmi hivatal kakapók újraszaporításával foglalkozó programjának tudományos tanácsadója jelentette be.
A kutya szeretetében nem nagyon kételkedünk, de a macska természetéről már megoszlanak a vélemények. De mi a helyzet a madarakkal, vagy akár a terráriumok lakóival? Ők csak az ennivalót várják tőlünk?