A tálibok bíróság elé állítanák az Európából visszatoloncolt afgán menedékkérőket
Azt nem fejtette ki a tálib szóvivő, hogy miért kéne bíróság elé állnia azoknak, akik előlük próbáltak elmenekülni, vagy hogy milyen ítéletre számíthatnak.
Azt nem fejtette ki a tálib szóvivő, hogy miért kéne bíróság elé állnia azoknak, akik előlük próbáltak elmenekülni, vagy hogy milyen ítéletre számíthatnak.
Az EU, akárcsak a Bourbonok, semmit sem tanult, és semmit sem felejtett el. Hat év alatt az unió menekültügyi politikája még mindig azon az elven alapul, hogy majd az az ország megoldja, ahol a menekültek az unió területére lépnek. Az elmúlt évek fényesen igazolták, hogy ez a rendszer működésképtelen – mégis ez a védekezés zászlóshajója.
A fehérorosz diktatúra tucatnyi rendőre 35 embert hajtott át az EU határán.
A külügyminisztérium államtitkára annak lehetőségét kizárta, hogy korlátozás nélkül érkezzenek Magyarországra afgán állampolgárok. A korábban a magyar csapatokat segítőkkel azonban kivételt tehetnek.
A kormány szerint ellenőrizhetetlenné válna a helyzet, ha mindenkinek menedéket adnának, aki segítette a holland hadsereget.
További négy ember ügye még nincs lezárva. A tranzitzónák egy évvel ezelőtti bezárása óta szinte kizárólag két magyar nagykövetségen lehet jelentkezni menedékkérelem ügyében, de közülük is csak az egyiknél volt mozgás. A rendszer tökéletes hatékonysággal riasztja el a menekülteket attól, hogy Magyarországon keressenek menedéket.
A szírek, venezuelaiak és afgánok adták a kedvezményezettek három legnagyobb csoportját.
A klub arra hivatkozva küldte el Dárdai Pál vezetőedző munkatársát, hogy a lapnak tett nyilatkozata nem felelt meg az általuk vallott értékeknek.
Tavaly szeptemberig összesen 103 ember volt, akit menedékkérőként regisztráltak Magyarországon.
Hét éve nem igényeltek ennyien menedékjogot, mint 2020-ban.
A bezáratott Lipa táborban eddig is fűtetlen sátrakban kellett élnie a menekülteknek, pedig hetek óta fagy a környéken.
Jogellenesen tartották őrizet alatt a tranzitzónákban a Magyarországon keresztül az EU-ba érkezett menekülteket a magyar hatóságok, megsértve a nemzetközi védelem iránti kérelmüket és kiutasításához kapcsolódó uniós jogszabályokat – mondta ki az Európai bíróság.
A törvénycsomagról a magyar kormány és az Európai Bizottság képviselői is előadták saját álláspontjukat. A tét annak megállapítása, kimondják-e a magyar kötelezettségszegést.
A tűzoltóknak sikerült megfékezniük a lángokat, mielőtt elérte volna a tábort.
A migráció kérdésében Európa nem engedhet meg magának egy újabb kudarcot – figyelmeztetett a görög miniszterelnök azután, hogy leégett a leszboszi menekülttábor.
Ali közel négy hónapot, Ghanim és családja másfél évet töltött magas kerítések között a tompai tranzitzónában. A múlt héten kerültek Vámosszabadiba, ahol szabadabb körülmények között várhatják menedékkérelmük elbírálását. Örülnek, hogy kijárhatnak a táborból, de nem múlt el nyom nélkül a hosszú bezártság, és sorsuk is bizonytalan.
Őrizetbe vételnek minősül, hogy embereket nem engednek ki a tranzitzónából, azonnal szabadon kell engedni őket – döntött az uniós bíróság.
Magyarország eddig kerülte a nyílt konfliktust a testülettel, de a mostani döntés próbatétel elé állítja - írja a Politico cikke.
A tábor 21 lakójánál mutatták ki a COVID-19 betegséget.