Béremelést szeretne? Mielőtt ezt kérné, erre mindenképp figyeljen
Ha béremelést szeretnénk a munkahelyünkön, akkor jól fel kell készülni arra, hogyan is fogjuk megtámogatni érvelésünket.
Ha béremelést szeretnénk a munkahelyünkön, akkor jól fel kell készülni arra, hogyan is fogjuk megtámogatni érvelésünket.
Egy állásinterjú végén az álláskeresőnek érdemes kérdéseket feltennie, ugyanis így sok mindent ki tud deríteni a munkáról, és saját magát is még jobban be tudja mutatni. Tippek arra, hogy miket lehet ilyenkor kérdezni.
Távsebész, hulladék-dizájner, robot tanácsadó. Ezek mind olyan állások, melyek minden bizonnyal létezni fognak majd a jövőben.
Hatalmas biznisz körvonalazódik az Egyesült Államok és az Európai Unió – benne Magyarország – között. Ha minden jól megy, akkor év végére véglegesíthetik a két blokk között szabadkereskedelmi megállapodást – ez rövidítve TTIP névre hallgat –, ezzel pedig 1995, a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) létrehozása óta nem látott kereskedelmi megállapodást hoznának tető alá. De mit jelent mindez az átlagpolgároknak? Olcsóbb lesz mondjuk az élelmiszer, a kisvállalkozásokat pedig tönkrevágják?
Egyre több felmérés lát arról napvilágot, hogy a munkahelyi értekezletek jelentős részének nincs igazán sok értelme. Ha nincsen az értekezleteknek meghatározott világos céljuk, túl sok ember hivatalos a meetingre, illetve nincs kontrollálva a találkozó időtartamának maximalizálása, akkor nem is érdemes összehívni egy értekezletet.
Magasabb bér, jobb lehetőségek: ezekért sokan felmondanak. Ám vannak olyan egyéb okok, jelek is arra, hogy érdemes lehet megfontolni a távozást egy munkahelyről.
Japánban bemutattak egy olyan robotot, mely kávét tud már készíteni. Bár a kávé készítésének folyamatát még nem tudja tökéletesen végigvinni a robot, de a robotok fejlődésének iránya a pincérek, baristák számára minden bizonnyal nem kecsegtető.
Október 16-án van a Nemzeti Főnök Nap az Egyesült Államokban. Ennek apropóján összeszedtek pár jelet, melyből kiderül, ha valakinek borzasztó a főnöke.
A Magyar Szegénységellenes Hálózat 2013-as kutatásából kiderül, hogy a közmunka-program a segélynél jobb, de szinte lehetetlenné teszi, hogy a részt vevők újra rendes, fizetett munkát keressenek, találjanak. A nemrég megjelent tanulmány alátámasztja azt is, hogy az elmúlt évek közmunka-programjai a statisztikajavításon kívül nem sok mindenre jók.
Az irodai dolgozók már jó ideje mesteri szintre fejlesztették azt, hogyan is kell eldugni a főnökük elől azt, ha éppen nem a munkával foglalkoznak. Az utóbbi időben ugyanakkor az Egyesült Államokban egyre több olyan eset derült ki, amikor kormányzati dolgozók munkaidőben pornót néztek. Bár azt hihetnénk, hogy ezek csak kiugró esetek, felmérések szerint igen elterjedt az USA-ban a munkahelyi pornónézés.
Lépjen bele egy mókuskerékbe, úgy dolgozzon a számítógépén. Vagy futópadon gyalogoljon, miközben intézi a telefonokat és válaszol az emailekre. Vannak nem ennyire, a magyarok nagy többségének bizarrnak tűnő megoldások. Azért is jó, ha állunk, mert gyorsabban dolgozunk, felesleges dolgokkal nem ütjük el az időt, és az egészségünknek is jót teszünk.
A "nem tudom" válasz egy munkahelyen súlyosan károsíthatja megbízhatóságunkat, és hamar sarokba szoríthatjuk magunkat.
Bármennyire is igyekeztek a cégek azt beleverni a munkavállalókba az évek során, hogy speciálisak és intelligensek, a munkaadók még ma is azt találják, hogy motivációs problémákkal és nem hatékony munkavégzéssel küszködnek dolgozók. Egy szerzőpáros szerint ennek a jelenségnek van megoldása.
Az internet és a távmunka terjedésével már rengeteg olyan munka van, amelyhez nem szükséges egy irodába elmennünk nap mint nap. Itt egy válogatás most azokból a munkákból, melyeket bárhonnan lehet végezni.
Egy munkahelyi elbocsátás egyáltalán nem jó dolog, de még rosszabb is lehet a helyzet, ha az, aki kirúg minket, az elbocsátás közlésekor bántó, oda nem illő, hülye kifejezéseket is használ.
Mindenki ki szeretne tűnni egy új munkahelyen, most itt van pár tipp arra, ezt hogyan lehet megvalósítani.
Ezer új munkahely jön létre Zalaegerszegen, a Flextronics 600 fős létszámbővítést valósít meg a következő hónapokban, a megyeszékhelyen működő vállalkozások pedig összesen további 400 új munkahelyet teremtenek.
Sok mindenre kell figyelni egy állásinterjún, de a jelentkezőnek érdemes arra is fókuszálnia, hogy milyen lesz a leendő főnöke. Bizonyos jelekből már észre lehet venni a rossz főnököt, és így lehet, hogy arra a bizonyos állásra nem lenne szabad igent mondani.
A startupoknál dolgozókat elkényeztetik munkaadóik: ingyenes jógaórák, masszázs, négynapos munkahét. Egy San Franciscó-i startupnál ugyanakkor még ennél is tovább mentek.
Hat óra van, és még mindig a munkahelyén ül? Emailekre válaszolgat? Úgy érzi, hogy baromi fáradt és már semmire sincs energiája? Több országban és cégnél már tudják erre a megoldást. Egyre több helyen központilag tiltják be a hivatalos munkaidőn kívüli emailezést és telefonálást, van, ahol pedig felemelkednek az asztalok, így nem tudnak dolgozni rajta a dolgozók. És ez a cégnek is jó, higgye el! Mi, magyarok erről csak álmodhatunk.