Fokozódik a Brexit-helyzet: mai rossz híreink távirati stílusban
Az Airbus fenyeget, a népszavazásért küzdők visszalépnek, egy miniszter a kormányt bírálja. És megint kevesebbet tudunk, mint az előző nap.
Az Airbus fenyeget, a népszavazásért küzdők visszalépnek, egy miniszter a kormányt bírálja. És megint kevesebbet tudunk, mint az előző nap.
A kollektív érdekvédelem, a szakszervezeti intézményrendszer gyengülése, ami már az atipikus foglalkoztatási formák terjedésénél is veszélyként jelentkezett, tovább folytatódott a legutóbbi válság alatt és azt követően is. Hozzászólás Scharle Ágota vitaindítójához.
Migránsmentes Magyarország? Korántsem: 2016 óta meredeken emelkedik az EGK-ból érkező munkavállalók száma. Ők tehát külföldi születésű munkavállalók, azaz migránsok, akik kihasználva az EU-s szabályokat, Magyarországra jönnek dolgozni.
Eredményes a Visegrádi Négyek közös fellépése azon osztrák döntés ellen, amely a gyermekek után járó családi ellátásokat alacsonyabb összegben állapítja meg január 1-jétől az Ausztriában dolgozó uniós, így magyar állampolgárok számára is - mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára.
Most futó álláshirdetések szerint 2400 eurós fizetést is össze lehet hozni Németországban tapasztalt teherautó-sofőröknek.
Mi vár a szigetországban dolgozó, illetve mostanában oda készülő magyar munkavállalókra a Brexit ügyében kedden bejelentett fejlemények után? Mi a menetrend, mit kell mérlegelni? Ezekre a kérdésekre kértünk válaszokat a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó szakjogásztól.
A magyar statisztikán egy egyszerű trükkel gyorsan lehetne javítani - derül ki a HVG eheti számából.
Alaposan felforgatja a munkaerőpiacot az Y generáció, amelynek tagjai már nemcsak attól tartanak, hogy nem találnak munkát, hanem attól is, nehogy olyan helyre kerüljenek, ahol nem érzik majd jól magukat.
Hubertus Heil munkaügyi miniszter a Frankfurter Allgemeine Sonntagzeitungnak nyilatkozott egy friss jelentés kapcsán, melyből kiderül: az új munkahelyek több mint a felét külföldiek töltik be Németországban.
Az amerikai Robert Blocksom döntése csak első látásra tűnik meghökkentőnek. Pedig nem az. A Washington Post összesítése szerint az elmúlt 12 hónapban 225 ezer hozzá hasonló korú vagy nála idősebb személy dolgozott az Egyesült Államokban.
Most nem kell engedély és vízum, a kiválás után ez ne maradjon így – javasolja egy brit kormányközeli szervezet, amelynek tanulmányából közben kiderül az is, hogy az unióból érkezők több adót fizetnek, mint amennyi szociális juttatást igénybe vesznek.
Nyolcvan százalékuk nem vállalna semmilyen kiegészítő jövedelemszerző tevékenységet.
A külföldre költözésen gondolkodó magyarok 29 százaléka úgy gondolja: ő ide sosem tér vissza.
Heti 40 órában már nehezen találni dolgozót, ezért új, rugalmas foglalkoztatási modellek szükségesek a feladatokhoz - írta a Magyar Idők.
Történelmi döntést hozott a japán törvényhozás: félmillió külföldi munkavállalónak adnak speciális vízumot. Japán a világgazdaság egyik meghatározó szereplője, de óriási munkaerő-problémákkal küzd.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter az RTL Híradó kérdésére elismerte: a munkaerőhiány miatt támogatják a diákmunkát a mezőgazdaságban és a vendéglátóiparban.