Mi ez a furcsa rajz ma a Google főoldalán, valami Bauhaus?
A most 100 éves a Bauhaus került fókuszba pénteken a Google keresőben.
A most 100 éves a Bauhaus került fókuszba pénteken a Google keresőben.
Erre még nem volt példa Magyarországon: Michelangelo-kiállítás nyílt a Szépművészeti Múzeumban. A reneszánsz mester kora legnagyobb rajzolója is volt, művészete középpontjában pedig a férfiakt állt. A tárlat bemutatja egy géniusz születését, leszámol néhány népszerű tévhittel, miközben érzékletesen kifejti azt is, hogyan hatottak egymásra a kortársaival – és miért lehet izgalmas összehasonlítani őket.
A kész műveket aztán elhelyezi a város egy-egy pontján, hogy a városlakók beszélgethessenek róla.
Így segít Trumpnak naggyá tenni Amerikát.
Interjút adott a G7-nek Kieselbach Tamás, Magyarország talán legjelentősebb műkereskedője - leszámítva persze az államot. A beszélgetés során szó esett arról, mi a szerepe a műkincseknek egy közösség identitásának helyreállításában. És mi keresnivalója van a nemzetközi műkincspiacon a magyar államnak. Egy elkötelezett self-made man portréja.
Nem csak egyszerű másolatról van szó.
A dunakeszi művészeti iskola igazgatóját jogerősen elítélték azért, mert megpofozott egy tanárnőt, ám azóta iskolaigazgatói posztját is megtarthatta, sőt, ahogy tavaly, idén is ő vezényel az éppen nőnap alkalmából tartott városi koncerten.
Monostori Ferenc homokszobrász valószínűleg az év egyik legizgalmasabb és legkisebb művészeti fesztiválját készül megszervezni, amelyhez közösségi finanszírozás útján szeretné az anyagi fedezetet biztosítani. A korábbi, többméteres Konfuciusz- és Kossuth-szobrok után újabb homokból faragott műalkotásokat tervez Tinnyére.
Nem akarták, hogy véletlenül az egész kép ledarálódjon, bár ez volt a művész eredeti terve.
A szlovákiai Andy Warhol Modern Művészeti Múzeum gyűjteményéből származó nyolcvan műtárgyat mutatnak majd be a kiállításon.
Hangyászt sétáltatott Párizs utcáin, karfiolokkal furikázott, és rajongott Hitlerért. A katalán Salvador Dalí a szürrealizmus meghatározó festője és nagy túlélője. Önimádó, pszichés zavarokkal küzdő pozőr, aki hosszú élete során mindvégig képes volt magára irányítani a figyelmet. Harminc éve halt meg, és azóta kicsit unalmasabb a világ.
A kép száz éve ugyanazon a falon lógott Budapesten.
A szépség igenis lehet veszélyes: Stendhal-szindrómának hívják a jelenséget, amikor valakit túl sok érzés áraszt el a kiállított műremekek előtt, és ettől rosszul lesz.
Egy dizájnert elgondolkodtatott a változás.
Egynapos művészeti fesztivált rendeztek a minap Csernobilban. Az acélszarkofággal letakart négyes blokk közelében évről évre egyre több a turista, és most már az ukrán állam szerint is biztonságos annyira a reaktor környéke, hogy bulizni lehessen a nem is olyan rég még halálosan veszélyes, sugárfertőzött területen. Lakni azonban még további 24 ezer évig nem lehet majd a zónában.
Egy Pieter Bruegel-képről van szó, amelyet az utolsó pillanatban nem engedtek ki Bécsbe egy tulajdonosi jogvita miatt.